Заступник глави Офісу Президента Ігор Жовква в ефірі телемарафону пояснив, що отримає Україна від цієї угоди. За його словами, вона передбачає, зокрема, надання нашій державі необхідного озброєння, передає 24 Канал.

Читайте також Безпекова угода між Україною та Британією: які історичні пункти містить

Більше не потрібно буде просити про зброю

Він зауважив, що у договорі чітко прописано, що впродовж 24 годин з моменту нового нападу Росії Україна може звернутися до Великої Британії по консультації. Під час них вона може запросити певне озброєння та техніку і отримати їх.

За словами Ігоря Жовкви, консультації відбуватимуться щодо того, як Велика Британія може допомогти нашій державі у кількох вимірах: у морі, у повітрі, на суші та у кіберпросторі. Також вони стосуватимуться того, яке саме озброєння потрібне. Мовиться і про далекобійну зброю, і про танки, і про авіацію. У договорі чітко вказано, що і де буде зроблено, запевнив він.

Журналісти уточнили, чи зможемо ми впродовж 24 годин запросити будь-яку техніку, і чи можна буде просити про підкріплення – британських солдатів. На що заступник глави ОП зазначив, що про військових мови не йдеться, а лише про техніку.

Ми не просто можемо запросити (певну – 24 Канал) кількість техніки, ми впевнені, що ми її отримаємо. Сьогодні прем'єр-міністр Сунак сказав: "Вам не доведеться більше просити, вимагати, закликати. Ви точно знаєте, який обсяг ви отримаєте",
– наголосив Ігор Жовква.

Водночас він уточнив, що в угоді неможливо викласти конкретний обсяг озброєння та техніки. Крім того, є певні моменти, які, запевнив він, не можна фіксувати у відкритій угоді.

Звернімо увагу, що безпекова угода між Україною та Великою Британією містить 9 частин. Мовиться про сферу застосування, оборону та безпеку, невійськову безпеку, політичне співробітництво, фіскальну підтримку, відновлення та відбудову, гуманітарне співробітництво, реформи, співпрацю на випадок майбутнього збройного нападу.