Як повідомляє BBC, Харченка арештували ще у березні цього року біля його будинку на тимчасово окупованій території. Справа не стосується збиття літака, а є незначною – незаконне зберігання зброї і участь в несанкціонованому обшуку.

До теми Прикриті спецоперації ФСБ: що показали нові докази у справі МН17

Зазначається, що привід для затримання Харченка "надутий", оскільки щодо обшуків, то потерпілі не мають претензій. А нібито незаконна зброя – це пістолет, який в 2019 році видали в самопроголошеному "міністерстві держбезпеки". Її підозрюваний отримав від окупантів для особистого убезпечення через справу МН17.

Що відомо про Харченка? Він має українське громадянство. Йому 47 років, народився і виріс в Донецькій області. У 2014 році Харченко носив позивний "Крот" і був командиром одного з "розвідпідрозділи ГРУ" в ОРДЛО. Відомо, що він має технічну освіту.

До початку бойових дій на сході України Харченко працював інженером. Відомостей про приналежність Харченко до військових структур Росії або України немає.

Харченкр
Харченко називав себе командиром розвідки ГРУ "ДНР"

Навіщо арештували Харченка

Незаконна влада так званої "ДНР", як пише ВВС, хоче таким чином ізолювати Харченка. Колишній співслужбовець Харченка у розмові з ВВС вважає, що роблять задля того, аби запобігти викраденню Харченка спецслужбами СБУ.

Наразі його утримують в СІЗО самопроголошеного "мін'юсту ДНР ". Воно розташоване в Донецьку на вулиці Кобозєва, 4.

Яка роль Харченка у збитті?

Леонідові Харченку з позивним "Крот" Нідерланди висунули офіційне звинувачення. Об'єднана слідча група, що веде справу, вважає, що Харченко брав участь в переміщенні по так званій "ДНР" зенітно-ракетної установку "Бук", з якої збили літак.

Кому ще Нідерланди висунули обвинувачення у збитті Boeing MH17

  • колишньому "міністру оборони" так званої "ДНР" Ігореві Гіркіну (Стрєлкову);
  • генерал-майору Сергієві Дубінському (Хмурому) – командиру розвідки "ДНР", офіцеру ГРУ РФ;
  • полковнику Олегові Пулатову (Гюрзі) – ветерану російських ВДВ, який перевозив "БУК" та організовував охорону уламків літака;

Збиття МН17: найголовніше

  • 17 липня 2014 року над Донбасом з ракети "Бук" збили пасажирський Boeing 777 малазійської авіакомпанії. Літак виконував рейс "Амстердам – Куала-Лумпур". Загинули усі, хто перебував на борту: а це 298 осіб.
  • Слідство підтвердило, що ракету "Бук", яка влучила в літак, привезли на окупований Донбас з 53-ої зенітно-ракетної бригади РФ, яка дислокується у Курській області.
  • Нідерланди висунули підозру чотирьом особам, серед них лише один громадянин України – Леонід Харченко.
  • Судова справа почалася в окружному суді Гааги 9 березня і продовжилася вже наступного дня.
  • Останнє судове засідання провели 23 березня без публіки у суді через тодішнє поширення коронавірусу.
  • Відновити судовий процес мають 8 червня.

боїнгНайголовніші цифри про збитий над Донбасом літак / Інфографіка 24 каналу