Водночас збільшилася кількість перевірок різних регулюючих органів.

"Почали пресинг по відношенню до підприємців з боку не податкової, а з боку інших служб, структур, які повинні контролювати і регулювати діяльність підприємців", - каже голова київської орг. Всеукраїнського профсоюзу "Столиця-регіони" Святослав Шевцов.

Фахівці, зауважують, сьогодні держава встановила такі умови, що малому та середньому бізнесу стало неможливо працювати, до цього додається скорочення купівельної спроможності населення та підвищення орендних ставок. Новий Податковий кодекс спрямований на посилення вимог до МСБ та послаблення життя великому бізнесу, переконані експерти.

"Багаті люди взагалі не отримують зарплату, вона їм не потрібна, тому Податковий кодекс їх в цьому плані абсолютно не турбує, дивіденди від акцій сьогодні не оподатковується і виникає питання, що треба зробити в Податковому кодексі, щоб його соціалізувати - елементарне - навантаження податкове на трудові доходи не повинні перевищувати податки на решті доходів", - каже заступник голови федерації профспілок Сергій Кондрюк.

Нагадаємо, з 1 квітня, набули чинності норми Податкового кодексу, які забороняють включати до складу валових витрат витрати на товари і послуги, придбані у фізичних осіб-платників єдиного податку, що на думку фахівці, ускладнить роботу підприємцям.