У 2015 році Артему Ситнику вдалося обійти 176 кандидатів на посаду керівника НАБУ і очолити відомство.
"От я вийшов з Адміністрації Президента України, з цими двома документами і почав створювати НАБУ. Це було 16 квітня 2015 року", – пригадує Артем Ситник.
Створення НАБУ було однією з вимог для надання Україні безвізу. Завдання детективів – ловити хабарників найвищого рангу. Бюро формували на голому місці. Штат із двох сотень детективів набирали з нуля.
Читайте також: НБУ підозрюють у виведенні мільйонів доларів за кордон, – розслідування НАБУ
Сьогодні на рахунку співробітників НАБУ понад три сотні проваджень, майже сотня обвинувальних актів. 85 мільярдів гривень – таких збитків завдали державі корупціонери, які потрапили під приціл бюро.
Із найсвіжіших – справа екс-головного фіскала Романа Насірова. А також керівника ЦВК Михайла Охендовського. Щоправда, останнього суд відпустив додому під чесне слово. А Роман Насіров заплатив рекордну для України заставу – сто мільйонів гривень.
Читайте також: Охендовиський та "кишенькова" ЦВК: як партії не можуть поділити місця у лічильній комісії
Боротися з корупцією, каже Артем Ситник, часто заважають саме суди.
"Це останній виклик для нас, для України. Якщо нам вдасться провести судову реформу – це буде точка неповернення в тих реформах, які проводяться в Україні", – переконаний Артем Ситник.
Не просто у НАБУ склалися стосунки із Гепрокуратурою. Інколи доходило і до бійок. Проте сьогодні про конфлікти Ситник воліє забути.
Голова Антикорупційного комітету Єгор Соболєв здобутками Бюро задоволений.
Звісно, я їм завжди кажу, що треба більше. Але скажу чесно – це єдина установа, єдиний орган слідства, який почав ставити топ-корупціонерів перед законом,
– розповів Єгор Соболєв.
Найвідоміший український антикорупціонер Віталій Шабунін роботу українського антикорупційного Бюро порівнює з румунським DNA – національним антикорупційним агентством.
Проте, зловити хабарника за руку мало. Важче його втримати, каже атикорупціонер. Судді бояться розглядати справи навіть щодо хабарників середнього рангу. Для цього треба створити спеціальний Антикорупційний суд.
Читайте також: Антикорупційний суд: коли і як потрібно впроваджувати новий орган?
А тим часом Артем Ситник анонсує нові гучні затримання.