——————— Грудень ——————— |
1 грудня Віктор Янукович звернувся з вітальним словом до українців з нагоди 20-річчя проведення Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акту проголошення незалежності України.
"Два десятиліття тому ми консолідувалися навколо ідеї української державності. Виступили як згуртований народ, що прагне творити власну долю у власному домі. Сьогодні, як і тоді, ми повинні бути єдині в наших прагненнях та діях", – сказав Янукович.
У грудня з’явилось перше дослідження Київського міжнародного інституту соціології, що рейтинг Януковича за рік впав на 18% і, якби президентські вибори відбулись зараз, то за теперішнього главу держави проголосували б 11,8% українців.
Протести чорнобильців у Донецьку не вчухали. Президент закликав їх сісти за стіл переговорів, щоправда сам на переговорах не був, а прислав до них губернатора Донецької обладміністрації Андрія Шишацького. Переговорні процеси цим не закінчились. Чорнобильці з різних регіонів свої вимоги писали у відкритих листах Президенту.
8 грудня Віктор Янукович підписав Закон "Про вибори народних депутатів України", який Верховна Рада ухвалила 17 листопада.
Того ж дня, але у Дніпропетровську на засіданні Ради регіонів за участі Президента, близько 50 журналістів отримали у подарунок iPod’и, щоб переглянути бета-версію презентації можливостей Дніпроперовської області.
У грудні Гельсінська спілка з прав людини нагородила Гаранта Конституції антипремією "Будяк року", причому Янукович "переміг" одразу у двох номінаціях.
13 грудня Янукович підписав закон про декриміналізацію економічних злочинів, щоправда, без статті Тимошенко.
Наприкінці грудня глава держави дав велику прес-конференцію, на якій повідомив, що "має дуже мало часу для насолоди". Відповідь на запитання журналіста Мустафи Найема розсмішила всіх, та встигла набрати близько 300 тисяч переглядів у YouTube.
Янукович підписав закон, що збільшує вік держслужбовців та дипломатів до 65 років, який напередодні зареєстрував Микола Азаров.
——————— Січень ——————— |
З початком нового року почастішала атака на привітання Віктора Януковича у різних містах України. За його пофарбоване обличчя навіть відкривали справи. Також портрет схожого на Януковича, намалювали на стіні в Маямі. Він став частиною композиції флора України.
У середині січня Президент ветував Митний кодекс, ухвалений парламентом 3 листопада 2011 року, і вніс свої пропозиції щодо його доопрацювання.
18 січня стало відомо, що керівник Мінфіну Федір Ярошенко звернувся до Віктора Януковича з проханням звільнити його з посади за власним бажанням. Глава держави прийняв заяву про відставку. Натомість новим міністром призначив Валерія Хорошковського.
25 січня Віктор Янукович полетів у Давос на Світовий економічний форум. Провів кілька зустрічей із інвесторами та президентами кількох інших країн, виступив з "енергетичною" промовою.
Чимале обурення у громадськості викликало повідомлення про закриття файлообмінника Ex.ua. Розгнівані інтернет-активісти виходили на протест, а потім почали атакувати сайти влади. Перепало МВС, Кабінету міністрів, Партії регіонів та сайту Президенту України.
——————— Лютий ——————— |
З початку нового місяця Президент призначив новим очільником Служби безпеки України Ігоря Калініна, замість Валерія Хорошковського.
Президент, 7 лютого, побував на відкритті 10-ї сесії шостого скликання. Там за словами його представника у Верховній Раді Юрія Мірошниченка Віктор Янукович показав опозиції свою шляхетність. Нагадаємо, депутати від фракції "БЮТ-Батьківщина" традиційно накрили свої місця полотном із зображенням Юлії Тимошенко. Також розгорнули гасла "Ні політичним репресіям!", "Україні — волю" і скандували протягом всього виступу Януковича.
8 лютого Президент звільнив Михайла Єжеля, а на його місце призначив Дмитра Саламатіна. Пізніше він дав ще одну обіцянку, що у 2012 році збільшить фінансування армії.
В Управлінні держохорони України також призначили нового начальника — Сергія Кулика.
Вікторя Янукович запропонував відхилити закон про введення біометричних паспортів в Україні. Його пропозицію підтримали у Верховній Раді. 304 народних депутати проголосували проти.
14 лютого Президент звільнив першого віце-прем’єр-міністра — міністра економічного розвитку і торгівлі Андрія Клюєва із займаної посади і призначив Секретарем Ради національної безпеки і оборони України. Натомість Раїсу Богатирьову призначив міністром охорони здоров’я, звільнивши Олександра Аніщенка.
Несподівана витівка чекала на Президента від ветеранів війни в Афганістані. Вони обернулись до нього задом під час церемонії покладання вінків до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам. Таким чином ветерани висловили протест проти політики Президента.
До 25 лютого Президент ще не визначився з посадами на пост міністра фінансів та міністра економічного розвитку. Неодноразово повідомлялось, що на них претендують Петро Порошенко, Юрій Колобов та ще два кандидати, імена яких Президент не назвав.