Цитати про високе: Великдень
Якщо топ-тема минулого тижня - це Великдень, складно оминути вітання від перших осіб держави та від очільників головних українських церков.
Віктор Янукович зробив акцент на традиційній для сьогоднішнього політикуму стабільності:
"Подяка всім громадянам України, які своєю чесною працею, гідним життям і мудрістю сприяли тому, що ми зустрічаємо це свято в мирі та злагоді".
Митрополит УПЦ (МП) Володимир привітав доволі традиційно:
"Нехай наша радість у Христі воскреслому примножується в нас, а через нас - і в усьому світі".
Патріарх УПЦ КП Філарет також зробив акцент на релігійності:
"Христос воскрес із мертвих. Смерть переможена!".
А от патріарх УГКЦ Святослав не уник згадки про депресивність українського суспільства:
"Ми сподівалися на відродження вільної держави, а натомість так часто зазнаємо гіркоти розчарувань та досвідчуємо крах власних ілюзій. Як дуже всі ми сьогодні потребуємо переміни всього нашого суспільства силою Воскреслого!".
Предстоятель УАПЦ Мефодій нагадав про значення Великодня для всього християнства:
"Відкиньте Пасху - і буде втрачено для нас Новий Заповіт і саме християнство. Якби Христос не воскрес, то нічого б не змінилося у нашому житті".
Про свято Воскресіння не промовчали і політики.
"Зазвичай я у сімейному колі святкую Великдень. Я на Всеношну не піду, але члени сім'ї – обов'язково".
Не бачите нічого особливого в цій цитаті? А якщо дізнаєтеся, що її автор - комуніст Олександр Голуб?
"Цінуйте і шануйте кожну мить, даровану Господом нашим!".
Здається, слова сказані кимось смиренним і покірним. Однак вони сказані Юлією Тимошенко, яка звернулася до своїх прихильників з вітанням.
Цитати з українських буднів
Свято святом, однак весь минулий тиждень не припинялося ні політичне, ні суспільне життя.
Політолог Кость Бондаренко пролив світло на питання про рефрендум. Виявляється, його не хоче не тільки опозиція - влада, яка нібито ініціює проведення референдуму, теж не поспішає його проводити:
"Наскільки мені відомо, немає кінцевого рішення і кінцевої дати. Як на мене, сьогодні це фейк. Немає чіткого розуміння для чого потрібен референдум".
Своєрідним хітом минулого тижня став коментар Миколи Азарова щодо того, що у Львові 9 травня перетворилося на День скорботи. Депутати львівської міськради стали духовними спадкоємцями фашизму:
"Вони є духовними спадкоємцями цієї людиноненависницької ідеології... Ми зробимо все, щоб паростки цього нацизму в нашій країні не проростали".
З відповіддю не забарилися свободівці. Депутат Ігор Мірошниченко звинуватив прем'єр-міністра в тому, що останній не знає історії:
"Коли Азаров, який навіть українською мовою не володіє, бо він є невігласом, розказує про історію, то я рекомендую йому почитати історію, і зрозуміти, що криваво-червоні ганчірки, які вони намагаються вивішувати на 9 травня, – це ті прапори, під якими влаштовували колективізацію, Голодомор і репресії".
До речі, про Голодомор. Папа Римський Франциск минулого тижня встиг завоювати прихильність всіх українців, які пам'ятають про цей геноцид українців. А все тому, що ЗМІ знайшли в одній з його книжок, "Про небеса і про землю", наступну цитату:
"Турки вчинили це [геноцид] стосовно вірмен, німці – щодо євреїв, сталінські комуністи – щодо українців... Люди, які зазнали різні і гонінь – як під час трьох найбільших геноцидів минулого століття вірмени, євреї та українці - боролися за свою свободу".
Однак хоча Україна зараз формально і здобула свободу, ми залишаємося країною без внутрішніх свобод. Так, громадська організація Freedom House поставила нашу державу на 132 місце в рейтингу свободи слова.
Однак український прем'єр не розуміє, які в країни проблеми зі свободою слова - адже так багато ЗМІ відкрито критикують Віктора Януковича:
"Існують десятки ЗМІ, які критикують Президента Віктора Януковича відкрито. Ніхто не зупиняє їх, навіть якщо інформація, яку вони поширюють, не має нічого спільного з реальністю. Наприклад, були повідомлення, що у Президента в його резиденції є золотий унітаз. Це просто брехня. Назвіть мені випадки дефіциту демократії в Україні!".
Треба сказати, що минулого тижня вирішено конфлікт з одним із носіїв свободи слова - каналом ТВі. Новим гендиректор телеканалу таки став Артем Шевенко. І він не забарився з повідомленням про зміну політики ТВі:
"Я хочу, щоб це був ТВі з розумним обличчям. Ми розширимо дискурс, у якому сприймався ТВі раніше, як винятково опозиційний канал, налаштований на тотальну суцільну критику влади і більше нічого... Телебачення - це більше, ніж критика".
І логічним завершенням параду цитат стане філософський висновок Юрія Луценка:
"Фундамент для нової України нікудишній. Сталін сидить у кожному з нас".
Щоправда, політик додав, що є люди, які встигли Сталіна з себе вигнати - і вони і визначать долю країни.
Щож, сподіваймося на краще!