"Ніколи не буває тільки позитивних рішень, а в будь-якому рішенні завжди є і плюси, і мінуси, і це - діалектика життя. Звичайно, вступаючи в ЄС, багато держав частину своїх суверенних прав передають в наднаціональні органи. Ось, наприклад, країни Єврозони, вступивши в цю Єврозону, країна позбавляється права проводити самостійно грошову політику, тобто карбувати свої гроші", - написав у соціальній мережі глава українського уряду, повідомляє Gazeta.ua.

"У цьому є і плюс, і мінус. З одного боку, можна спертися на надійний валютний резерв, який створений потужними державами ЄС, а з іншого боку - вам починають диктувати, яку фінансову політику ви повинні проводити в своїй країні", - додав Микола Азаров.

Український прем'єр згадав також про ситуацію на Кіпрі.

"Яскравий приклад сьогоднішніх подій - це події на Кіпрі, коли європейські органи в ультимативному тоні розмовляють з Кіпром, і кажуть, що "ми не дамо вам необхідну кількість ліквідності, для забезпечення роботу банківської системи, якщо ви не виконаєте наших умов". Ось вам і суверенітет Кіпру. Тому, приймаючи такі відповідальні рішення, необхідно все зважити, і виходити з інтересів перш за все, нашої країни", - підсумував Азаров.

До слова, Верховна Рада ратифікувала угоду з ЄС про спрощення оформлення віз для українців. За закон проголосували 275 народних депутатів з 350-ти зареєстрованих у залі.