"У зв’язку з кризою немає позичальників, фінансовий стан яких дозволяв би отримувати кредити за такими ставками. Безумовно, в тому числі, це пов’язано з відсутністю дешевих, довгих ресурсів, які б підприємство направило на переобладнання свого виробництва, підвищення конкурентоспроможності цього виробництва", - каже директор департаменту НБУ Олександр Дубихвіст.

Крім того, в Україні залишається велика кількість збиткових підприємств. Їхня частка на ринку становить 40%. До того ж багато державних підприємств, які не можуть надати заставу. Тому фінустанови бояться брати на себе ризики і не готові активно відновлювати кредитування.

"Ті підприємства, які б могли претендувати на отримання кредитів мають високий рівень закредитованності. Банки не можуть брати ризики у таких випадках, або якщо і беруть такі ризики, то відсоткові ставки будуть вищими і втрачається інтерес до такого кредиту", - каже старший радник "Альфа Банку" Роман Шпек.

Зауважимо, на початку року прем'єр-міністр Микола Азаров запевняв, що вже цьогоріч кредити для економіки подешевшають. Зокрема, кредитні ставки знизяться до 11-12% річних.