До липня цього року тепло в оселях українців коштувало 637 гривень за Гігакалорію. Цим можна обігріти житло у 70 кв. метрів упродовж місяця.
Тепер, за рішенням Нацкомісії з регулювання комунальних послуг тариф зросте. Гігакалорія коштуватиме від 1000 до 1200 гривень. У регуляторі кажуть: виною всьому єдина ціна на газ.
Прем’єр Гройсман каже, що усім тепло будуть обліковувати. Нацкомісія обіцяє поставити на облік тепла до 86% житлового фонду в Україні. Зараз лічильники є лише в 60% будинків.
У Тернополі одна із найгірших ситуацій зі встановлення будинкових теплових лічильників. Люди кажуть, що у більшості в місті є індивідуальне опалення. Тому там, де є лічильники, містяни без котлів просто беруть на себе оплату тепла державі.
Та навіть лічильники не вирішать проблеми високих тарифів, кажуть експерти. Бо тепер, як і завжди — все в споживчих руках громадян.
Якщо встановити у багатоповерхівці індивідуальний тепловий пункт на один під’їзд — він окупиться за півтора роки, каже черкашин. Його вартість — біля 200 тисяч гривень. З новими тарифами звучить вже не так страшно. ІТП дозволить уникати надмірної подачі тепла. Тобто, коли надворі буде +15, батареї "жарити" не будуть навіть під час опалювального сезону.
Дивіться також: Комунальні тарифи і соцвиплати зростуть — важливі цифри у інфографіці
Варіант другий — перейти з газу на дрова, як то пропонує віце-прем’єр Розенко. Але це стосується лише індивідуальних будинків. А комунальникам — більше палити вугілля, аніж блакитного палива. Та все на рівні обіцянок, а тарифи — вже реальність.