Так, у січні – лютому 2022 року банки відзвітували про чистий прибуток в 9,91 мільярда гривень. А вже за перший місяць повномасштабної війни втратили 10,07 мільярда гривень.
Зверніть увагу Новачкам щастить: як купити свою першу криптовалюту
Результати за березень
- Темпи зростання чистого процентного доходу в березні сповільнилися до 17% рік до року, тоді як у січні – лютому він зріс на 35% рік до року.
- Чистий комісійний дохід у березні впав на 58% рік до року.
- З усім тим банки продемонстрували позитивний операційний результат – чистий операційний прибуток до відрахувань у резерви за підсумками першого кварталу становив 22,23 мільярда гривень. Минулого року за аналогічний період такий прибуток склав 13,69 мільярда гривень.
В НБУ пояснюють, що від’ємний фінансовий результат за перший квартал також пов'язаний з тим, що банки сформували резерви розміром 21,57 мільярда гривень, щоб витримати збитки через наслідки війни.
Загальне зниження бізнес-активності та падіння попиту на кредити й банківські послуги й надалі негативно впливатиме на прибутковість банків. Втрати від кредитного ризику очікувано зростатимуть з огляду на поступовий вплив економічної кризи на діяльність позичальників. Тож оцінити вплив війни на капітал банків можна буде лише із часом,
– зазначають в НБУ.
Заступник голови Нацбанку Ярослав Матузка запевнив, що банківська система України – міцна і здатна пережити тимчасові наслідки війни.
Зауважимо, що станом на 1 квітня з 69 платоспроможних банків:
- 44 банки відзвітували про чистий прибуток у розмірі 5,88 мільярда гривень за квартал.
- тоді як 25 банків повідомили про збитки розміром 6,01 мільярда гривень.
Важливо – Скільки ще може тривати війна: дивіться відео