Ексміністр фінансів України Ігор Уманський відзначив, що була інформація, начебто Міжнародний валютний фонд підтримав ті показники, які виносили на друге читання. Про це він розповів в ексклюзивному інтерв'ю на 24 каналі.

Зверніть увагу Підсумки бюджетної кризи 2020 року: що чекати у 2021 році?

Що врятує Держбюджет

За його словами, перед другим читанням позиція і Нацбанку, і МВФ була такою, що дохідна частина у Держбюджеті порахована із занадто оптимістичного сценарію розвитку економіки на наступний рік. Внаслідок цього, доходи бюджету на 65 мільярдів завищені, а потім додали ще 21 мільярд.

Ризик наповнення тієї дохідної частини, яка зараз передбачена, дуже значний. Нас може врятувати економічний бум наступного року та інфляція та девальвація гривні,
– зазначив Уманський.

Він відзначив, що саме це зможе врятувати бюджет, якщо нічого не зміниться.

Без навантаження на економіку

Також він додав: "Ми могли б додатково, не змінюючи податкове навантаження на економіку загалом, залучити (гроші – 24 канал) до державного бюджету.

Держбюджет-2021: що відомо

  • Президент України Володимир Зеленський 25 грудня підписав закон про Державний бюджет України на 2021 рік. Верховна Рада ухвалила проєкт ще 15 грудня.
  • Держбюджет-2021 передбачає, що доходи, а в наступному році становитимуть 1,08 трильйона гривень, а видатки 1,3 трильйона гривень. Дефіцит бюджету становитиме понад 246 мільярдів гривень.
  • На охорону здоров’я заклали майже 160 мільярдів гривень, на розвиток освіти та науки – майже 170 мільярдів. Видатки на національну безпеку та оборону складатимуть 267 мільярдів.
  • Також з 1 січня розмір мінімальної зарплати зросте до 6 тисяч гривень, а з 1 грудня – до 6,5 тисяч.

Держбюджет-2021
Держбюджет-2021 / Інфографіка 24 каналу

Повне інтерв'ю з Ігорем Уманським: дивіться відео