На що впливатиме ослаблення гривні

Банкір Дмитро Глінський вважає, що НБУ та Мінфін спільно працюють над тим, аби не допустити девальвацію гривні, передає 24 Канал. Потрібно розуміти, що можливість ослаблення української національної валюти існує. А це, своєю чергою, може призвести до катастрофічних наслідків, зокрема, втрати імпортерів, збідніння населення та здорожчання державних боргів.

Читайте також Буде девальвація чи ні: чого чекати від курсу долара у 2024 році

Дмитро Глінський

Виконувач обов'язків виконавчого директора Незалежної асоціації банків України (НАБУ)

Не варто представляти НБУ та Мінфін противниками у курсовому питанні. Це міф – ніби Мінфіну потрібно девальвувати гривню. Різкі зміни обмінного курсу для Мінфіну були би катастрофічними. В разі сильної девальвації падають і надходження податків. Тож валютна криза не потрібна нікому.

Імовірне збільшення інфляції може стати причиною перегляду та збільшення облікової ставки, з боку НБУ. Це спричинить здорожчання нових ОВДП.

Чим дорожчі будуть запозичення, тим більшими ставатимуть бюджетні видатки на їхнє обслуговування. Потрібно розуміти, що саме користуючись коштами з держборгу, покривається дефіцит бюджету. Для Мінфіну здорожчання запозичень неприпустиме.