Ввечері 13 вересня прем'єр-міністр звернувся до 250 депутатів і заявив, що неоднозначний законопроєкт про внутрішній ринок потрібен для того, аби уникнути "економічного бар'єра вниз по Ірландському морю". Про це повідомили Sky News.
Варто прочитати Отруєння Навального: лідери Великої Британії та Франції вимагають від Росії пояснень
Борис Джонсон попросив депутатів переглянути законопроєкт і закликав не повертатися до "жалюгідних, сварливих днів минулої осені". Він додав, що деякі пункти в проєкті абсолютно необхідні для захисту цілісності країни.
Чого ми не можемо мати, так це загрози появи кордону по Ірландському морю і загрози розпаду Сполученого Королівства,
– сказав Джонсон.
Натомість Майкл Гоув – британський міністр кабінету міністрів – сказав, що Європейський Союз не дотримався своєї частини угоди. Він наполягав на тому, що уряд діяв у рамках верховенства права.
ЄС пригрозив судовим позовом Велику Британію, адже вважає, що законодавство порушує міжнародний договір. За словами членів Європейського парламенту, вони "за жодних обставин не ратифікують" будь-яку торговельну угоду, досягнуту з Лондоном, якщо "влада країни порушуватиме або пригрозить порушити" угоду про вихід.
Що відомо про Brexit
- У Великій Британії 23 червня 2016 року відбувся референдум щодо виходу з ЄС. 51,9% британців підтримали Brexit.
- Остаточно Велика Британія вийшла з ЄС 31 січня 2020 року, після схвалення письмовою процедурою Радою ЄС.
- 7 вересня прем'єр-міністр Борис Джонсон сказав, що Велика Британія готова піти з переговорів щодо Brexit, не уклавши торговельну угоду з ЄС, якщо її не досягнуть до 15 жовтня.