У 2008 році уряд оголосив про пакет стимуляційних заходів на 600 мільярдів доларів, що допомогло країні відносно легко пережити глобальну економічну кризу. Однак наслідком стали величезні позики місцевої влади на інфраструктурні проекти, розплатитися в строк за які вони часом не в змозі. На кінець 2010 року борг становив 1,68 трильйони доларів.
За оцінками офіційного Пекіна, обсяг поганих кредитів становить 393-472 мільярди доларів, в той час як в Standard Chartered вважають, що цей показник може скласти 1,2 -1,4 трильйони доларів.
Так, влада північної провінції Ляонін, де зосереджені значні промислові потужності, в 2010 році прострочила 85% платежів, йдеться у доповіді місцевого аудитора. Але муніципальна влада, схоже, не сильно переживає, тому що чітко слідує директивам Пекіна утримати зростання ВВП на рівні не нижче 8%.
"Якщо місцеві уряди зіткнуться з різким зростанням боргу, то навряд чи це так сильно уповільнить зростання економіки Піднебесної. Однак якщо банки будуть терпіти сильні збитки, то Китай отримає неефективний банківський сектор на найближчі кілька років, що вже точно потягне за собою зниження зростання ВВП" , - зазначив аналітик Capital Economics Ван Ціньвей.