Відповідний допис з’явився на його Facebook-сторінці.
За його словами, скасування абонплати на газ є "відвертим ідіотизмом".
Її введення є складовою повноцінного впровадження Третього енергетичного пакету ЄС. Принаймні, в Європі до цього віднесуться вкрай критично. Бо для газо- та енергорозподільчих компаній окремо оплачувана абонплата є класичним джерелом стабільних доходів, яке не повинно залежати від обсягу споживання електроенергії та газу. І при цьому, цілком очевидно, що для тих, хто споживає малий обсяг електроенергії та газу, витрати на абонплату будуть значно відчутнішими,
– зауважив фахівець .
Також економіст розкритикував рішення прем’єра Володимира Гройсмана вплинути на ситуацію з підняттям цін на газ.
Читайте також: Гройсман поділився невтішними новинами щодо ціни на газ
"Формально, уряд взагалі немає повноважень щось зобов'язати зробити Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), тому не факт, що ці заклики виконуватимуть", – зазначив він.
На думку експерта, предметом обговорення між урядом і НКРЕКП може бути лише обгрунтованість розміру абонплати та врегулювання фінансових питань передачі газорозподільчим компаніям тих мереж, що є побудованими за кошт місцевих громад.
"Проте, проблема не в абонплаті, а у пануючому в країні монополізмі штучних та природних монополій. Діяльність Антимопонопольного комітету не витримує жодної критики. Він скоріше захищає інтереси монополістів від незадоволення громадян і суб'єктів господарювання. А закон про природні монополії є настільки бездарним, що фактично жодним чином не захищає суспільство від їхньої діяльності", – додав Кушнірук.
Читайте також: Абонплата за газ: детально про нові цифри
Нагадаємо, з 1 квітня в Україні запроваджується додаткова абонплата за підключення до системи газопостачання.