Про це пише директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин у статті на НВ.
"Зараз погіршується зовнішньоторговельне сальдо, що, зрозуміло, обмежує можливість для заходів щодо підтримки гривні", – пояснює експерт.
Ще однією причиною послаблення гривні Юрчишин називає те, що Україна не стала інвестиційно привабливою.
Найбільше це проявляється в осінній період, коли валютна виручка, яка традиційно надходить у країну від валютних операцій – експорту і зростання імпорту, необхідного для підтримки енергетичної стабільності – накладається на слабку економічну динаміку. Це також є макроекономічним фактором, що впливає на ослаблення гривні,
– зазначає він.
За словами експерта, саме ці фактори найбільше впливають на середньострокові аспекти.
Також Юрчишин згадав і проблеми через підвищення мінімалки.
"Наразі ж очікуються великі проблеми з бюджетом через підвищення мінімалки. Економічні агенти розцінюють це як посилення ризиків девальвації та інфляції, а тому частина економічних агентів робить певні кроки для збереження своїх ресурсів", – пише автор.
"Україні зараз дуже важливо проводити і демонструвати хоча б якісь позитивні зміни. Підвищення мінімалки – це не реформування. Це перерозподіл ресурсів, який навряд чи зможе стати чинником стабільного зростання, а значить, зміцнення національної валюти та поліпшення добробуту громадян", – вважає експерт.
Читайте також: Коливання курсу долара не пов’язане з перемогою Трампа, – економіст