Про це в четвер у Києві під час круглого столу "Реформи Мін'юсту та покращення бізнес-клімату в Україні" заявив заступник міністра юстіціі Гія Гецадзе.
Співзасновник громадської організації EasyBusiness Данило Пасько наголосив, що на сьогоднішній день Мін'юст "демонструє фантастичну активність" у підготовці законопроектів, що дозволяють поліпшити економічну ситуацію в країні.
"Важливість законопроекту 2679 полягає у впливі на рівень ризиків української економіки", — сказав він.
Зокрема, йдеться про поліпшення позицій України в рейтингу Doing Businessв категоріях "визнання неплатоспроможності", "забезпечення виконання контрактів", "реєстрація власності".
За оцінками Світового банку, Україна сьогодні перебуває на 142 місці з питань вирішення неплатоспроможності боржника. Якщо норми, запропоновані в законопроекті, будуть прийняті, то за нашими спільним розрахунками, Україна підніметься на 51 позицію — до 91 місця,
— заявив Пасько.
У загальному рейтингу, за його словами, Україна за рахунок впроваджених новацій практично підніметься на 10 позицій - з 96 на 86 місце. "На сьогодні рейтинг Doing Business є основним показником для міжнародних інвесторів, коли вони приймають рішення, чи інвестувати в ту чи іншу країну", - розповів він, додавши, що одна позиція у рейтингу означає від 100 до 600 млн доларів прямих іноземних інвестицій, тобто, потенційно прийняття тільки одного законопроекту може принести країні до 5 млрд доларів прямих інвестицій.
"Важливо швидко його прийняти до 1 червня, тому що рейтинг Doing Business рахується по нормативно-правовим акті, що набрав законної сили до 1 червня кожного року", - звернув увагу Пасько.
Народний депутат, радник міністра юстиції Ігор Алексєєв упевнений, що просування у рейтингу Doing Business буде не менше, ніж на 20 позицій. Він нагадав, що це вже третій законопроект подібного роду і необхідно, щоб до 1 червня він був не тільки прийнятий, але і підписаний президентом. "Звучать застереження, які не дають руху цього законопроекту. Позиція окремих фракцій і депутатів щодо цього законопроекту антидержавна... Розгляд не зрушила з місця", - заявив він.
Алексєєв закликав депутатів розглянути законопроект і переконатися, що його прийняття важливо для бізнес-клімату країни.
Нагадаємо, проект закону 2679 пропонує змінити механізм захисту прав кредиторів у процесі відновлення платоспроможності боржника. Крім того, пропонується ряд нововведень для оптимізації процесу примусового виконання рішень органами державної виконавчої служби. Проектом удосконалюються окремі норми у сфері ведення та використання відомостей Державного земельного кадастру, а також окремі положення у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.