"У зв'язку з останньою затримкою у здійсненні правосуддя у Вищому господарському суді України у справі французької лістингової компанії "Marie Brizard Wine&Spirits" (MBWS) (раніше відомої як "Бельведер"), яка в результаті місцевого комерційного спору втратила в Україні завод вартістю 65 млн грн, можна припустити, що в Україні не все гаразд з системою правосуддя", – мовиться у повідомленні компанії, повідомляють Українські новини.
Представник компанії MBWS в суді Антон Молчанов (юридична компанія "Arzinger") повідомив, що після двогодинного очікування початку розгляду справи 14 березня судове засідання було перенесено, при цьому – вже вдруге, "що, на наш погляд, виходить за рамки звичайної практики касаційного суду".
"Ми вважаємо, що ці затримки є частиною узгодженої спроби обмежити доступ до судів і право на справедливий суд компанії MBWS, європейської компанії, яка вимагає відшкодування збитку", – заявив Молчанов.
Він наголосив, що справедливе та неупереджене правосуддя повинно бути своєчасним – в іншому випадку навіть формально правильне рішення суду може не працювати належним чином і не може бути реальним засобом правового захисту.
"Ми як і раніше вважаємо, що справа компанії "Marie Brizard Wine&Spirits "є прекрасною перевіркою господарських судових органів України в захисті прав та інтересів іноземної компанії – і ми як і раніше сподіваємося, що ця перевірка буде успішною", – сказав юрист.
У французькій компанії також стурбовані причетністю до справи депутата Верховної Ради Георгія Логвинського і його впливом на суд, а також запереченнями адвокатів компанії-відповідача – ТОВ "Рафінад Медіа", проти присутності на судових засіданнях іноземних дипломатів в якості спостерігачів.
Так, директор з правових питань та корпоративний секретар компанії MBWS Стефані Логер зазначила, що публічність і чіткі терміни звершення правосуддя є основними нормами демократії і відкритого доступу до справедливого правосуддя.
"Якщо хтось не підтримує рівень обізнаності громадянського суспільства і дипломатичних представників, тоді можна зробити висновок, що вони не зацікавлені в торжестві істинної справедливості. Аналогічним чином, якщо українська система правосуддя не сприймає такої прозорості, тоді українській державі не варто очікувати довіри від західних партнерів і міжнародних інвесторів ", – наголосила вона.
У свою чергу посол Франції в Україні Ізабель Дюмон повідомила, що одне з основних завдань посольства Франції в Україні в економічних питаннях полягає в тому, щоб стежити, щоб права французьких інвесторів дійсно захищалися з дотриманням фундаментальних правил правосуддя.
"У випадку, якщо з'являється комерційна суперечка, який стосується французького інвестора, і справа направляється до суду, я вважаю за краще переконатися, що правосуддя буде здійснюватися відповідно до правил, неупереджено і прозоро: саме тому я регулярно прошу своїх співробітників бути присутніми на відкритих і публічних судових засіданнях, таких як у випадку з компанією "Marie Brizard Wine&Spirits", – сказала дипломат.
Посол Франції також зазначила, що вітає увагу до цієї справи з боку делегації Європейського Союзу і бізнес-омбудсмена, представники яких також були присутні на засіданнях.
"Спосіб здійснення правосуддя в економічних питаннях турбує зараз всіх партнерів України: ми всі дуже уважно за цим стежимо. У той час, коли Україна намагається залучити інвесторів, необхідно в першу чергу, щоб діловий клімат поліпшувався", – заявила Дюмон.
Раніше генеральний директор "Marie Brizard Wine&Spirits" Жан-Ноель Рейно написав листа прем'єр-міністру Арсенію Яценюку про цю справу і участь в ній Логвінского, який є членом "Народного фронту", а також представляє Україну в Європарламенті.
Довідка
"Marie Brizard Wine and Spirits" – група компаній, що займаються виробництвом та дистрибуцією вин і спиртних напоїв в Європі і США. Вона концентрується на розвитку портфеля преміальних алкогольних брендів, в тому числі Sobieski, William Peel і Marie Brizard.
За даними компанії MBWS, вона піддалася атаці рейдерів, які штучно створили заборгованість шляхом надання фіктивних маркетингових послуг, а потім за процедурою банкрутства придбали завод з виробництва лікеро-горілчаних виробів в Черкаській області за 13 тисяч євро.
Київський апеляційний господарський суд 16 вересня 2015 року виніс рішення на користь "Marie Brizard Wine&Spirits", анулювавши підсумки аукціону та подальший незаконний продаж підприємства новим інвесторам.