Про це пише "Комерсант".
Законодавці вважають, що цей крок дозволить "звільнити Україну від енергетичної залежності від Москви" і позбавить РФ важелів тиску на європейські країни.
Як наголошується, з пропозицією про скасування обмежень на експорт газу виступили члени обох палат Конгресу. У середу республіканець Тед По вніс до нижньої палати законопроект, що пропонує Міненерго застосовувати особливу процедуру для затвердження заявок на поставки енергоносіїв в держави колишнього СРСР та ЄС.
Читайте також: "Газпром" може взагалі припинити поставки газу в Україну
Республіканець Майкл Тернер і сенатор-демократ Марк Юдалл запропонували прискорити процес отримання дозволів для експорту газу в країни-члени СОТ.
Зауважимо їхні пропозиції можуть бути включені в обговорюваний зараз в Конгресі пакет економічних і візових санкцій проти РФ, що, як вважають законодавці, повинно "назавжди звільнити Україну від диктату Москви".
"Сланцева революція дозволила США різко збільшити видобуток нафти і газу. Проте заборона на експорт енергоносіїв, введений ще в 1970 роки, діє до цих пір. Поки він дозволений тільки в країни, що мають з США угоду про свободу торгівлі", - пише видання.
Протягом останніх років нафтові компанії домагатися скасування цих обмежень, однак безуспішно.
Невдачею закінчувалися і спроби пролобіювати скасування заборони.
Читайте також: Україна зможе отримати до 15 мільярдів кубометрів газу з Європи
"Повернутися до обговорення цього питання нас змусила криза в Україні. Скасування заборони на експорт допоможе нашим союзникам протистояти агресії Москви", - пояснив глава підкомітету Конгресу з енергетики Ед Уітфілд.
За оцінкою Міненерго США, ініціатива Конгресу навряд чи буде реалізована в найближчі роки.
"Почати зараз такі поставки фізично неможливо", - пояснив глава відомства Ернест Моніз.
Будівництво першого експортного ЗПГ-терміналу Cheniere Energy's Sabine Pass в штаті Луїзіана буде завершено лише наприкінці 2015 року, а інші п'ять можуть почати роботу не раніше 2018 року. Будівництво терміналів для прийому американського газу вже почали Литва, Польща і Хорватія.
"Ми розуміємо, що цей процес займе не один рік. Але для США та європейських країн це реальний шанс почати боротьбу з впливом Росії на енергетичному ринку", - говорить член сенатського комітету з міжнародних справ Тім Кейн.