Негайно дати Україні протитанкову зброю, боєприпаси, спецавтомобілі і прилади зв’язку просять Президента США сенатори. На їх погляд така допомога дозволить Україні захистити свої території та не спровокує реакцію Кремля, оскільки не створює наступальної переваги для України.

Швецькі військові розгорнули найбільш активну пошукову кампанію з часів закінчення "холодної війни". У п’ятницю розвідка зафіксувала неопізнану підводну діяльність у територіальних водах Швеції, недалеко від Стокгольму.

У пошуках задіяно більше 200 людей. Кораблі військово-морських сил Швеції і вертоліти. Припускається, що у шведських водах затонув російський підводний човен. Але уряд Швеції утримується від прямих звинувачень.

Це може бути підводний човен, або підводний апарат. Можливо водолази, які користуються підводними моторними човнами і яким нема що робити у наших водах, — припускає контр-адмірал ВМФ Швеції Андерс Гренстад.

Одна зі шведських газет повідомляє, що розвідка Швеції перехопила сигнал про допомогу, який пройшов спеціальним радіоканалом від берегів Швеції до Калінінграду, де базується Балтійський флот Росії. Москва спростовує причетність до інциденту.

Між тим американські та європейські санкції продовжують сприяти падінню російського рубля. У понеділок рубль знову знизився до рекордного рівня по відношенню до долару і євро. Негативно на курсі рубля відбулося зниження кредитного рейтингу Росії агентством Moody’s. У зв’язку з цим впала вартість і російських акцій на фондових ринках.

Експерти зазначають, що рубль падає через три фактори: ціна на нафту, геополітика та відсутність можливості для російських корпорацій перезайняти гроші для обслуговування своїх зовнішніх боргів.

Ціна на нафту падає всупереч світовим проблемам. Як правило нестабільна політична ситуація в світі провокує зріст цін на енергоресурси. За словами експертів, причина в уповільненні зросту економіки країн Азії і боротьбі за ринок енергоресурсів.

Дешева нафта підриває економіку країн-експортерів. Таких як Росія, на якій вже відбиваються економічні санкції.

У недалекому майбутньому це вдарить по економіці Росії сильніше, ніж західні санкції. Більше 50% федерального бюджету Росії спирається на ціни на нафту та газ. Ціна на газ індексується в залежності від ціни на нафту. Тому, якщо впаде ціна на нафту, здешевшає і газ, — каже економіст Інституту стратегічних досліджень Едвард Чау.

За словами експертів агресія Росії в Україні тільки частково впливає на ціни.

Ми спостерігаємо невелику цінову війну. Пропозиція перевищує запит, цьому сприяла Саудівська Аравія, яка хоче придушити революцію сланцю й американських видобудовників сланцевих ресурсів. Я думаю, ми досягнемо порогу на рівні 80 доларів за барель нафти, — вважає аналітик ринків Майкл Х'юстон.

Нові технології видобутку енергоресурсів призвели до наповнення американського ринку дешевою енергією. Але у випадку продовження падіння цін на нафту, добуту традиційним способом, добувати сланцевий газ та нафту стане не вигідно. Також постраждає дорогий процес розвитку сонячної та вітрової енергії. Однак дешеві енергоносії можуть позитивно вплинути на світову економіку в цілому і в першу чергу країн-імпортерів.