Про це заявив глава правління Центру прикладних політичних досліджень Володимир Фесенко.

"Гройсман хоче створити свою історію успіху. Зараз він стурбований тим, щоб максимально швидко відбулося відновлення економічного зростання. Від цього залежить його майбутнє, як прем'єра, його місце в історії. Якщо йому не вдасться вирішити цю проблему, якщо економіка України буде в стагнації, то він буде постійно у зоні ризику, і може повторитися історія, яка була з Яценюком. Гройсман хоче позитивних відновлювальних тенденцій. А це залежить від стану реального сектора. Треба, щоб підприємства, на яких працюють тисячі людей, як у Бахматюка і Жеваго, зберігали свій потенціал, працювали, а не банкрутували. У разі позитивних тенденцій у цих та інших підприємств, буде кращий стан української економіки в цілому", зазначив політолог.

За його словами, Володимир Гройсман володіє достатньою політичною вагою, щоб виступити арбітром у конфлікті бізнесу і Нацбанку. Це продемонструвала ситуація з "Приватбанком", коли прем'єр переконав главу НБУ Валерію Гонтареву відмовитися від жорстких рішень, і піти на компроміс.

"Оскільки йдеться про реальний сектор економіки, який нам потрібно відновлювати і підтримувати, давати можливість розвиватися, Гройсман постарається мінімізувати негатив, як у ситуації з ПриватБанком. Щоб ліквідація проблемних банків не торкнулася реальних підприємств, які працюють в інших секторах економіки, будуть шукати компромісне рішення", наголосив Володимир Фесенко.

Він уточнив, що в ситуації з агрохолдинг Ukrlandfarming, що належить Олегу Бахматюку, таким компромісом може стати реструктуризація заборгованості.

"Два сценарії розвитку ситуації в цьому випадку. У першому Гонтарева і Гройсман зустрічаються і знаходять компромісний варіант. Можливо, це буде реструктуризація заборгованості, як це відбувалося з борговими зобов'язаннями нашої країни. Можливо, буде частково змінюватися власник (Олег Бахматюк заявив, що протягом 7 місяців веде переговори з китайськими і американськими інвесторами, які можуть стати мажоритарними власникоми холдингу, ред). Щоб не сталося банкрутства, і підприємства працювали, оптимальний варіант – реструктуризація заборгованості, тому що борги треба повертати. Якщо Гройсман і Гонтарева не знайдуть компромісний варіант і протистояння продовжиться, то тоді арбітром виступить президент Порошенко", наголосив Володимир Фесенко.

Разом з тим, політолог додав, що для Володимира Гройсмана важливо самостійно досягти успіху в цьому питанні.

"Він вибудовує систему відносин, коли вирішує не тільки Президент або Гонтарева, але і він, особливо питання, що стосуються економіки і соціальної сфери. Там вирішує, перш за все, він", зазначив експерт.

Як повідомлялося, вчора прем'єр Володимир Гройсман пообіцяв найбільшим національним виробникам, зокрема агрохолдингу Ukrlandfarming, захист від тиску з боку податкової інспекції, Національного банку та інших держструктур. Раніше власник найбільшого в Україні агрохолдингу Ukrlandfarming Олег Бахматюк звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та президента Петра Порошенка з проханням припинити систематичний пресинг з боку керівництва НБУ, так як це негативно позначається на взаєминах підприємства з міжнародними інвесторами. За словами аграрія, Нацбанк відмовився реструктуризувати заборгованість на умовах, які були підтримані найбільшими зарубіжними банками. На захист Ukrlandfarming виступили профільні аграрні асоціації, Федерація роботодавців України, а також Український союз промисловців і підприємців.