Тим часом українські дипломати не спішать робити таких радикальних кроків. Хоча депутати вже зареєстрували відповідний законопроект.
Тим часом, Росія продовжує тиснути на Україну на лише військово, а і торговельно. Російська федерація ще з 2006 року забороняє українські товари: то сири, то м’ясо, то шоколад.
Не так давно відмовилася від української солі, а це 50 мільйонів доларів щороку та 24% їх ринку. Дійшло вже до машинобудівної галузі та ракетобудування.
Читайте також: Нові санкції щодо Росії запрацюють з 16 лютого
Як підтвердження, Росія ніколи не протестувала, коли Україна торгувала із Європейською асоціацією вільної торгівлі, що об’єднує митні території чотирьох європейських країн. Іншими словами, Росію власне зачепив не економічний аспект, а політичний. Так свого часу сталося і з Грузією. Втім тоді, у 2008, грузини розірвали дипломатичні відносини з Федерацією. І це дозволило позбутися економічної залежності.
Експерти сходяться на думці, що Україні вкрай необхідна така економічна незалежність. І найперше, на енергетичному фронті.
Попри війну Росія досі найбільший торговий партнер України. Втім, торгівля між країнами знизилася на чверть порівняно з минулим роком. Україна також офіційно визнала Росію країною-агресором. Однак про розрив дипломатичних відносин мова поки не йде.
Донедавна проти розриву дипломатичних відносин виступав і міністр закордонних справ Павло Клімкін. Юристи ж впевнені - якщо не рвати то понижувати рівень дипвідносин Україна таки мусить.
Тим часом, у день, коли бойовики обстріляли Краматорськ зі "Смерчів" у Верховній Раді зареєстровано законопроект, що передбачає припинення дипломатичних відносин із Російською Федерацією. Тимчасове.