Кому не збільшать виплати
Поки що остаточно не відомий розмір березневої індексації, проте у Мінсоцполітики припустили, що він становитиме 13%. Кінцеве рішення щодо цього питання приймуть до кінця лютого.
Читайте також Кому з пенсіонерів можуть припинити виплачувати пенсію навесні
Не відчують індексації ті, хто:
- вийшов на пенсію менш як 3 роки тому;
- отримує високі пенсії;
- отримує розрахункову пенсію, яка нижча за мінімальну.
У останньому випадку держава доплачує пенсіонерам, чиї виплати не дотягують до мінімальних, аби вони вирівнялися. Після індексації сума збільшення просто замінить доплату від держави, тому фактично для таких осіб нічого не зміниться.
Надбавки, які не залежать від індексації
В Україні пенсіонери можуть розраховувати також на надбавки, котрі залежать від віку, кількості стажу тощо. Для їх отримання необхідно звернутись у Пенсійний фонд України.
Розмір надбавок після досягнення певного віку наразі виглядає таким чином:
- від 70 до 74 років включно – додаткові 300 гривень;
- від 75 до 79 років – 456 гривень;
- від 80 років – 570 гривень.
Існують й доплати за додатковий стаж. Якщо пенсіонер відпрацював понад 35 років для чоловіків, або 30 років для жінок, то він отримає по 1% від розміру пенсії за кожен понаднормовий рік. Проте сума за кожен додатковий рік стажу не може перевищувати 20,9 гривні.
Пенсіонер, який самостійно виховує дитину до 18 років може щомісячно отримувати надбавку у 150 гривень.
Також пенсіонер може отримати надбавку до пенсії, якщо має звання "Почесний донор України". Цей вид надбавок до пенсії залежить від розміру прожиткового мінімуму. Наразі він складає 2 920 гривень. Тож пенсіонер із вище згаданим статусом може розраховувати на додаткових 292 гривні щомісяця. Адже розмір надбавки – 10% від прожиткового мінімуму на одну особу.
На скільки продовжено ідентифікацію пенсіонерам
Пенсіонери зі статусом ВПО можуть пройти ідентифікацію до 31 березня 2024 року. Термін продовжили на два місяці, аби усі, хто належать до цієї категорії, встигли пройти процедуру.
Нагадаємо, що фізична ідентифікація для тих, хто отримує пенсію, або соцвиплати, присутня в Україні ще з 2004 року. Це потрібно для підтвердження того, що особа є дійсною та досі живою.
Протягом останніх трьох років для пенсіонерів скасовували цю процедуру через пандемію. А з 1 липня 2023 року її відновили, тому що карантин закінчився.