Основна мета законопроекту - усунути дефіцит бюджету до 2014 року. Уряд намагається уникнути боргової кризи і соціальної нестабільності, з якими недавно зіткнулася сусідня Греція.
Законопроект складається з чотирьох частин, повідомляє "CNN" з посиланням на офіційний сайт уряду Італії. Перша частина присвячена скороченню витрат з утримання державного апарату (зарплати парламентаріїв, службові автомобілі, авіаперельоти). У другій частині містяться загальні заходи щодо економії коштів, третя частина присвячена бюджетним надходженням, і остання - розвитку економіки країни.
Скорочення витрат в основному відбудеться за рахунок зниження зарплат працівників бюджетної сфери та скорочення регіональних та муніципальних бюджетів.
Також законопроект передбачає внесення змін до Податкового кодексу, які дозволять закрити наявні лазівки в законі. За оцінкою міністра фінансів Італії, Джуліо Тремонті, автора законопроекту, щорічно італійський бюджет недоотримує 150 мільярдів євро податкових надходжень.
Прем'єр-міністр Італії Сильвіо Берлусконі звернувся до лідерів опозиційних партій з проханням підтримати прийняття нового бюджету, проте опозиція виступила з жорсткою критикою законопроекту.
Італія займає друге місце серед країн Євросоюзу за величиною зовнішнього боргу, який становить 120 відсотків від її ВВП. Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service 17 червня попередило, що кредитний рейтинг Італії може бути знижений, якщо уряд не вживе відповідних заходів.