Плани Шевченка на посаді голови НБУ
"Я як голова НБУ не допущу неконтрольованої інфляції та емісії", – заявив Шевченко на засіданні фінансового комітету Верховної Ради. Більше про свої плани новий голова НБУ розповів також на засіданні парламенту перед своїм призначенням, повідомляє 24 канал.
Дізнайтеся більше Кирило Шевченко очолив НБУ: що про нього відомо
Шевченко заявив, що головне завдання, яке йому поставив президент, – збереження інституційної незалежності НБУ.
Що таке емісія?
Випуск грошей, що призводять до загального збільшення грошової маси, що перебуває в обороті.Чи звільнять заступників голови НБУ
Шевченко також зазначив, що намагатиметься формувати команду, з якою йому буде комфортно працювати. Нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський кілька разів питав у Шевченка, чи збирається він звільняти в.о. голови НБУ Катерину Рожкову, заступника голови НБУ Олега Чурія та інших членів правління. Шевченко відмовився відповісти на це питання.
У мене є з усіма робочі відносини. З кимось ми працюємо більше, з кимось – менше,
– сказав він.
Тоді Дубінський почав наполягати на тому, щоб Шевченко відповів, чи збирається звільняти Рожкову. На це Шевченко відповів, що вже розповів про свій підхід до кадрової політики.
"Рожкова не є винятком з мого підходу до кадрів", – сказав він.
Програма ще напрацьовується
Шевченко також сказав, що його програма діяльності наразі напрацьовується. Він наголосив, що вона не може бути створена без Ради НБУ і буде презентована з Радою.
Відповідаючи на питання про головні провали НБУ за останній час, Шевченко звернув увагу на волатильність нацвалюти.
Будь-яка волатильність викликає турбулентність серед виборців в тому числі. Це те питання, на яке я особисто буду звертати найбільшу увагу,
– заявив він.
Що таке волатильність?
У фінансовій статистиці характеризує тенденцію ринкової ціни або доходу змінюватися з часом.Читайте також На незалежність Нацбанку після відставки Смолія ніхто не посягав, – голова Ради НБУ Данилишин
Виступ Шевченка в Раді
Під час виступу в парламенті Шевченко заявив, що українська економіка починає виходити з карантинних обмежень, проте продовжує стагнацію. Він назвав конкретні кроки. Які може зробити НБУ в цій ситуації.
Я підтримую політику НБУ, спрямовану на забезпечення макроекономічної, макрофінансової стабільності банківської системи. У досягненні цих цілей інструмент інфляційного таргетування вже продемонстрував свою ефективність,
– сказав новоспечений голова НБУ.
Як приклад він навів 2014 – 2016 роки, коли Україна зіткнулася з девальвацією (падінням) гривні. Тоді політика фінансового таргетування сприяла стабілізації фінансового сектора.
НБУ також надалі продовжуватиме заходи щодо посилення фінансової стійкості банків. Зокрема, у планах – посилення роботи з часткою проблемних кредитів у банківській системі. Яка на сьогодні становить 48%.
Що таке стагнація?
Депресія, застій, традиційна фаза економічного розвитку держав з ринковою економікою. Для неї характерні певний спад ділової активності і кон'юнктури, незначний ріст безробіття та зниження цін.Більше про призначення Кирила Шевченка дивіться у відео: