НБУ встановив межі коливання курсу долара
Реалізація Стратегії в короткостроковій перспективі передбачає утримання спреду між готівковим і офіційним курсом не більше ніж 5%.
Читайте також Як зросте ВВП в Україні до кінця 2023 року
НБУ, як тільки дозволить ситуація, має намір поступово перейти до більш гнучкого валютного курсу, пом’якшити валютний контроль та повернутися до режиму інфляційного таргетування,
– йдеться у поясненні НБУ.
Також у документі зазначено, що нині валютний ринок потребує втручання через відсутність балансу та активну зацікавленість українців у іноземній валюті. Саме тому НБУ продовжує вести політику фіксованого курсу та покривати дефіцит валюти.
Чому НБУ послабив валютні обмеження
В рамках переходу до гнучкого обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування НБУ запровадив нові правила для фізосіб.
У регулятора є три мети:
- зменшити популярність купівлі долара у небанківських обмінниках шляхом їх регулярних перевірок;
- спонукати населення до купівлі валюти безготівково, що є значно дешевшим (наприклад, Укргазбанк продає готівковий долар за 38,60 гривні, а безготівковий – 37,50 гривні);
- спонукати людей більше користуватися безготівковим розрахунком, щоб було простіше відстежувати та моніторити ситуацію.
Враховуючи те, що НБУ послабив це обмеження 29 серпня, обміняти безготівкову валюту можна поки лише у двох банках – "Monobank" та "ПриватБанк".