Ситуація на валютному ринку з 4 вересня
Наступного тижня для НБУ дуже важливим стане збереження балансу між попитом і пропозицією, що фактично стримуватиме будь-які ажіотажні чи спекулятивні прояви на ринку. Тимчасове скорочення кількості небанківських установ, які працюють, поставило під загрозу стабільність ринку, зазначив банкір Тарас Лєсовий у коментарі 24 Каналу.
Читайте також Допомога українцям від ООН: як отримати
Цілком прийнятними будуть різновекторні коливання долара і євро в межах 0,3 – 0,5 гривень. Ширина спреду ситуативно також може збільшитися до рівня 0,5 – 0,7 грн. Однак наголошую: такі "брижі" є цілком очікуваними, адже ринок намагається підлаштуватися під майбутні реалії. Що стосується коридору коливань, то тут, як і тижнем раніше, він складе 37,50 – 38,5 гривень за долар та 41 – 43 гривні за євро.
НБУ ухвалив рішення про дозвіл купувати валюту на суму до 50 тисяч гривень в одному банку, а також вдвічі збільшив ліміт до 200 тисяч гривень на купівлю безготівкової валюти за офіційним курсом з подальшим її розміщенням на депозити від 3 місяців. На думку банкіра, це позитивне рішення.
Таким чином, НБУ фактично реанімував привабливість "конвертаційних" депозитів, що однозначно стримає готівковий ринок від подальших спроб "іти вгору",
– зауважує Лєсовий.
Формувати стан готівкового валютного ринку у вересні будуть:
- розвиток економіки, зокрема, вдалі жнива;
- експортні "вікна" чи "коридори" для продовження постачання агропродукції за кордон;
- міжнародна анонсована підтримка, що дає змогу стабілізувати бюджет та накопичити міжнародні фінансові резерви;
- позитивна динаміка на фронті.
Головним чинником змін, звісно, буде саме майбутнє послаблення валютних обмежень. Проте тривожитись не варто. Тарас наполягає, що ситуація залишатиметься стабільною.