Про це сайту "24" розповів економічний експерт Андрій Новак.
Читайте також: Україна знову купуватиме газ у Росії: У "Нафтогазі" зробили несподівану заяву
"Енергоносії в Україні – в основному імпортні, як газ, так і нафтопродукти й вугілля. Тому є пряма залежність курсу гривні і цін на енергоносії. Це викликає ланцюгову реакцію – підвищення на всі без винятку товари і послуги", – зауважує експерт.
При цьому Андрій Новак вважає, що гривня і далі продовжить падіння. Хоча, наголошує фахівець, уже два роки для цього немає економічних і фінансових причин. В Україні збалансована зовнішня торгівля, постійно йде потік валюти від заробітчан, які щороку складають від 8 до 12 мільярдів доларів. Крім того, останні три з половиню роки Україна отримує найбільшу зовнішню фінансову підтримку.
Гривня вже давно мала бути стабільною і поступово зміцнюватися. Тому девальвація гривні штучна. Таким чином уряд, по-перше, наповнює Держбюджет через інфляційний ефект, по-друге, задовольняє апетити експортерів, де-факто, головних політичних груп в Україні. Для експортерів чим дорожча іноземна валюта, тим краще. Тому що в них валютна виручка,
– зазначає Андрій Новак.
Тому, за його словами, при чинному уряді і керівництві НБУ не варто очікувати стабільної гривні. В Держбюджеті на 2018 рік закладена подальша девальвація гривні мінімум до 30 гривень за долар. Не виключено, наголошує Новак, що уряд і НБУ захочуть виконати і перевиконати план з девальвації.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів планує змінити методику визначення вартості газу для населення з квітня 2018 року. Це призведе до подорожчання газу на більш ніж 8%. З 1 квітня 2018 року вартість газу для населення може зрости на 8,3% тобто, з 4942 гривень за тисячу кубометрів до 5352 гривень. І така ціна діятиме до 1 квітня 2019 року.