Ідеться про купівлю нерухомості за схемою 70% на 30%. Тобто, держава компенсуватиме третину вартості квартири для сімей, що зареєстровані в черзі на покращення житлових умов. Таких нині кілька сотень тисяч.
Зараз у черзі на житло стоїть близько 600 тисяч сімей. Дехто з них чекає вже не один десяток років. Уявіть, яка потрібна сума (сотні мільярдів гривень) для того, щоб усіх їх забезпечити,
– говорить експерт ринку нерухомості Сергій Степенко.
Програму "Доступне житло" заморозили ще минулоріч, буцімто, через її неефективність. До того ж, через брак коштів чимало договорів, укладених раніше, досі не профінансували. Експерти кажуть, аби ця ініціатива профільного Міністерства запрацювала ефективно, потрібно виділити щонайменше 2 мільярди гривень з бюджету. При цьому, переконують: кожна гривня працюватиме на економіку.
Одна гривня, яка інвестується в будівництво, дає приріст ВВП 4 гривні. Попит іде на будівельний матеріал, на метали, ВВП рахує, рахує... і заробітна плата росте,
– запевняє економіст Олександр Охріменко.
Міністерство регіонального розвитку вже направило до Міністерства фінансів запит, в якому просить виділити на наступний рік 1 мільярд гривень на програму "Доступне житло". Цих грошей може вистачити на допомогу більше тисячі сімей, кажуть експерти. І додають: головне, щоб це була не просто чергова акція напередодні виборів.