Що відомо про торги
Як повідомляє пресслужба Нацбанку, на аукціоні держрегулятор пропонував ринку 200 мільйонів доларів. Але його учасники оголосили про бажання придбати лише 86,4 мільйона доларів. Надалі Нацбанк продовжував задовольняти надлишковий попит на валюту і продав ще майже 150 мільйонів доларів.
Зверніть увагу! НБУ знизив облікову ставку до 10%: що це дасть українській економіці
Це підтримало котирування на ринку на рівні 25,8 – 26,0 гривні за долар. Таким чином, Національний банк не змінював загальний тренд, який формував ринок, а лише згладжував надмірні коливання.
Чи слід панікувати через падіння гривні
Погіршення настроїв на валютних ринках зумовлено передовсім психологічним чинником, пов'язаним з поширенням у світі коронавірусу, зазначили у Національному банку України.
Там наголосили, що з економічної точки зору вплив коронавірусу на Україну є нейтральним. Так, наприклад, падіння цін на окремі товари українського експорту нейтралізується здешевленням імпорту. Зокрема, мовиться про енергоносії.
Водночас експортери зменшили продаж своїх надходжень. А попит на валюту здебільшого формується з боку населення та вітчизняних компаній-імпортерів.
Національний банк має достатній запас міцності для згладжування надмірних коливань курсу, спричинених нервовими настроями,
– запевнили у НБУ.
Міжнародні резерви та їхній продаж: деталі
Міжнародні резерви України станом на зараз становлять понад 26 мільярдів доларів. Тож у Нацбанку запевняють, що готові і надалі боротися з валютною панікою, якщо буде така необхідність.
Варто зазначити, що 10 березня через паніку на валютних ринках НБУ з резервів продав 250 мільйонів доларів, а 11 числа – майже 350 мільйонів доларів.
Цікаво! Чи можливі в Україні дефолт і валютні обмеження: відповідь Нацбанку
Через значні обсяги продажу валюти з резервів в останні дні, обсяги продажу валюти від початку року перевищили обсяги купівлі на 200 мільйонів доларів. У 2019 році обсяги викупу Нацбанком валюти з ринку перевищили обсяги продажу валюти на майже 8 мільярдів доларів.
Що таке міжнародні резерви?Простими словами – це гроші, які держава тримає "на чорний день". Зазвичай вони є потрібними саме для такої ситуації, яка є сьогодні, коли поширюється зайва паніка через епідемію коронавірусу та нестабільний нафтовий ринок.
Тоді державний регулятор і використовує резерви, щоб нейтралізувати вплив цих чинників на економіку. Наприклад, схожа ситуація в Україні була під час світової фінансової кризи 2008 року.