І для повноцінного функціонування ринку сільськогосподарських земель з 1 січня наступного року залишиться ухвалити деякі постанови Кабміну та завершити створення Земельного кадастру.

Над останнім, запевняють чиновники, теж “кипить робота“. Зокрема, внесено вже більше 17 мільйонів записів і здійснена аерофотозйомка більшості територій. Повністю завершити картографічну основу кадастру обіцяють до липня 2012 року.

“У рамках проекту Світового банку по побудові кадастру, у рамках отриманого Україною кредиту закуплена техніка, завершується розробка програмного забезпечення. Ми сподіваємося, що вже з осені цього року зі значним випередженням - практично піврічним випередженням графіку ми почнемо ставити єдине програмне забезпечення автоматизованого ведення державного земельного кадастру“, - запевняє перший заступник Голови Державного агентства земельних ресурсів Артем Кадомський.

Чиновники концепцією майбутньої реформи задоволені. Кажуть, вона - одна з найкращих не тільки в СНД, а й у всій Європі. Тому перших серйозних результатів від реформи очікують уже за 5 років.

“За нашими підрахунками, вже через близько 5 років після зняття мораторію можна говорити про прямі інвестиції в основні фонди сільськогосподарського виробництва більше 200 мільярдів гривень“, - каже радник міністра аграрної політики та продовольства Сергій Святко.

Домогтися таких інвестицій чиновники сподіваються, в тому числі, й за рахунок Земельного іпотечного банку, над створенням якого нині працюють у міністерстві та НБУ. За задумом, бажаючі купити сільськогосподарські землі в новоствореному банку зможуть отримати кредит на термін не менш, ніж 15 років.