Згідно з документом, на продаж виставлять 4 енергогенеруючі та 7 обласних енергорозподільчих компаній. При цьому обсяг пакетів варіюється від 25% до 50% акцій.

“Десять конкурсів у поточному році, які ми оголошуємо з продажу, і “Черкасиобленерго” як пакет акцій 21%. У нас підписана угода з ЄБРР, що він має продаватися на біржі разом з 25% пакетом акцій, який зараз перебуває у статутному фонді “УкрЕСКО”. Приватизація - це процес, який вразливий, і якщо орієнтуватися на те, що державі потрібно продати чи не потрібно - я вважаю, що треба продати”, - каже голова ФДМУ Олександр Рябченко.

При цьому, голова Фонду не виключає, що зацікавлені особи робитимуть спроби зупинити приватизацію окремих енергооб’єктів. Проте, за словами Рябченка, це, швидше за все, буде боротьба серед бізнесструктур, а не політиків. Як відомо, приватизацію вітчизняної енергетики позитивно оцінюють і експерти. За їхніми висновками, це дозволить поліпшити становище енергогенеруючих і енергорозподільчих підприємств, залучити інвестиції та здійснити довгоочікувану модернізацію енергоструктур держави.

“Протягом 10 років потрібно в нашу енергетику вкласти 20 млрд. дол. Таких грошей не має. Тому вирішили провести приватизацію для залучення цих інвестицій, яких наша енергетика дуже потребує. Тому що виробничі потужності достатньо застарілі”, - каже Станіслав Зеленецький.

Проте не менш важливим є питання, хто купить запропоновані державою до продажу енергоактиви. Адже від подальших дій приватних інвесторів - нових власників підприємств - залежатиме не тільки модернізація виробництва, а й вирішення стратегічної проблеми української енергетики - дефіциту потужностей як для експорту електроенергії, так і для забезпечення потреб внутрішнього ринку. Серед потенційних покупців експерти називають бізнес-структури, які вже мають у своїх активах певні частки в енергокомпаніях.

“Це і російські компанії, це і група СКМ. Це, можливо, буде група Приват. Різні будуть гравці і будемо дивитися як уже буде влада: чи когось підтримувати, чи когось відсторонювати від цього процесу, чи можливо розподіляти ресурси одному та іншому”, - каже голова правління альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик.

Нагадаємо, Фонд держмайна розраховує отримати від продажу пакетів 11 енергокомпаній 6 мільярдів гривень. У свою чергу, фахівці підрахували, що, наприклад, тільки за дві енергогенеруючі компанії - Дніпро- та Західенерго - можна виручити понад $400-500 млн. Що стосується розподільчих компаній, то їх реалізація може дати державі близько $250-300 млн. І то за умови, що під час приватизаційних конкурсів не буде створена особливо жорстка конкуренція. Разом з тим, 25% пакети акцій планується залишити у державній власності. Таким чином, держава залишить за собою право контролювати роботу підприємств.