Такі деталі в ефірі 24 Каналу розповів громадський діяч та науковець з Польщі Ришард Купідура. Він підкреслив, що наразі в Польщі відбувається передвиборча кампанія і це важливий контекст.
Дивіться також Під забороною зерно, яйця та молоко: Польща обмежила ввезення продовольства з України
Що хотів показати уряд
За словами Купідури, це був черговий майстерний хід правлячої партії, яка хоче здобути прихильність аграріїв-виборців. Бо саме вони будуть голосувати восени і робити свій вибір. Другорядною була реакція європейської комісії та України.
"В задумі правлячої партії польські фермери отримали сигнал: ми дбаємо про вас. Але усі розмови тільки починаються. Має відбутися ймовірна зустріч міністрів сільського господарства Польщі та України", – повідомив спікер.
Ришард Купідура про ситуацію з українським зерном: дивитись відео
Про яку ще підтримку мовиться
Качинський запевнив, що зерно польських фермерів не пропаде, відзначив громадський діяч. Мовиться про встановлення мінімальної ціни та дотації від держави. Утім, на законодавчому рівні є тільки заборона імпорту.
Як далі буде розвиватися ситуація – подивимося. Думаю, буде стояти питання транзиту, бо це не суперечить польським питанням,
– припустив подальшу історію Купідура.
Які перші наслідки виникли
Поки польські митники опинилися на роздоріжжі. Адже вони перші, хто має виконати розпорядження уряду, пояснив експерт. Він додав, що наразі ті керуються двома директивами: з одного боку – європейський закон про лібералізацію торгівлі з Україною і він є найвищим, з іншого – власне розпорядження уряду, яке суперечить першому документу.
"Польські митники мають приймати рішення і не знають, що робити, але зважатимуть хто їх приймає на роботу", – резюмував громадський діяч.
Заборона на ввезення зерна: що відомо
- Нічого дивного у таких діях Польщі немає, адже Європа цінує та оберігає своїх національних аграрних виробників. Тепер слово за українською владою, яка має йти на перемовини з Брюсселем та шукати компроміси.
- Крім Польщі аналогічне рішення прийняла Угорщина і може Болгарія. Наразі обмірковується рішення щодо заборони імпорту українського зерна. Тамтешні міністри також посилаються на захист національних виробників.
- Крім зерна польський уряд заборонив ввезення цукру, сухих кормів, льону та коноплі, насіння, молока, деяких видів м'яса, яєць, меду, вина та багато інших продуктів.