Як вплине ПДВ у 20% на ціну пального

СЕО мережі заправок VST Дмитро Веремiєв у коментарі 24 Каналу зауважив, що на ринок повернення ПДВ на рівень 20% не матиме жодного впливу. Оскільки ПДВ — це бюджетні платежі, відповідно, якщо бізнес платить їх на митниці під час ввезення, то сплачує менше податку від продажів.

До теми Бензин на 10 гривень дорожче: що може статися з цінами на АЗС після повернення податків

Проте внаслідок цього може з'явитися більше фальсифікованого палива, з якого не сплачуватимуться податки, оскільки стане вигідніше його продавати, вважає він.

Дмитро Веремiєв зауважує, що значення має акциз, він збільшується на дизель і бензин, газ залишається незмінним.

Дмитро Веремiєв

СЕО мережі заправок VST

У дизелі це приблизно 1,5 гривні за літр, на бензин вартість більша — приблизно 4 гривні літр. Але якщо ціна на світовому ринку до липня впаде, то це збільшення ніхто не відчує: акциз більший, а ціна товару знизилася, отже, все залишиться як є.

Яка зараз ситуація на ринку пального

Веремiєв також додає, що наразі ситуація на ринку пального стабілізувалась. Логістика вже вибудувана: в основному доставка палива здійснюється автотранспортом із портів Румунії та Молдови.

На жаль, з 2023 року Укрзалізниця підвищила тарифи на перевезення, тому залізничний транспорт ми наразі не використовуємо, хоча це могло б суттєво полегшити постачання,
– пояснює він.

Скільки коштує пальне сьогодні

Останнім часом дизель помітно подешевшав й ціна наразі навіть нижча за бензин А-95. Станом на 20 квітня середня ціна пального виглядає наступним чином:

  • бензин А-95 – 46,62 гривні за літр;
  • дизельне пальне – 46,09 гривень за літр;
  • автогаз – 21,75 гривні за літр.