Таку думку в понеділок під час конференції, присвяченої питанням інвестицій в економіку України, висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
Незважаючи на нашу власну критику реформ в Україні, саме в них лежить ключ до економічного розвитку нашої держави.
Ми залишились сировинною, недорозвиненою країною, як сто років тому. Але це не значить, що тут немає потенціалу. Він є. І він може бути швидко реалізований, якщо проводитимуться структурні реформи,
– сказав Устенко.
Він пояснив: якщо подивитися структуру нашого експорту і заяви органів виконавчої влади, то можна побачити райдужну картину: мовляв Україна лише раніше повністю залежала від Росії. Раніше в кожному доларі 17 центів проплачувалися російськими виробниками, в той же час в 2013 році європейці давали нам можливість отримати від них 12 центів у кожному доларі. Зараз ситуація помінялась, і в кожному доларі, що ми отримуємо, близько 20 центів проплачуються європейцями, а росіянами – біля 5 центів.
Але якщо говорити про абсолютні об'єми, то очевидно, що експорт рухнув. І те, що ми отримали плюс в структурі європейського експорту, не компенсувало падіння, яке було по російському напрямку. І це вдарило, перш за все, по машинобудівному експорту, який характеризує країни з розвиненою економікою,
– наголосив експерт.
За словами Устенка, у 2013 році 75% нашого машинобудівельного експорту йшло на територію Російської Федерації. І по факту нині 65% українського експорту – з низьким рівнем доданої вартості: метали, хімія, зерно. Тому для більш високих темпів економічного росту Україні необхідна зміна моделі: відхід від старої експортно-орієнтованої і перехід на модель інвестиційного росту.
"Але для цього нам недостатньо тих прямих іноземних інвестицій, які порахував Кабмін та Мінекономрозвитку у своєму сценарії на цей рік, розказуючи, що це буде 2,5 мільярда доларів", – підсумував експерт.
Читайте також: У МВФ не планують розглядати українське питання найближчим часом