Це на 15% більше, аніж за аналогічний період минулого року, порахували в Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії. За даними Асоціації, найбільше електроенергії за “зеленим тарифом” було вироблено підприємствами малої гідроенергетики, на другому місці - вітроенергетика, третє посідає біоенергетична галузь. Найменший же показник генерації за підсумками півріччя - у підприємств сонячної енергетики.

“Сьогодні можна сміливо сказати, що галузь ця є. Вона динамічно розвивається, отримує інвестиції, має адміністративний ресурс у здоровому прояві цього сенсу. І очікується, що друге півріччя 2011 року теж стане цікавим, динамічним, активним і повністю відповідатиме законам ринкової економіки”, - каже президент Асоціації учасників ринку альтернативного палива й енергії Віталій Давій.

Як зауважують експерти, успішним поточний рік є навіть для сегменту виробництва твердого біопалива з деревини, котрий у травні-червні цього року спіткала криза. Через дефіцит і зростання вартості сировини, а також зміни умов оподаткування близько 80% виробників паливних брикетів припинили свою діяльність, відзначають у Асоціації. Однак після консолідації цьому ринку теж вдалося продемонструвати зростання. Так, за перше півріччя вироблено понад 450 тисяч тонн паливних брикетів з деревини та аграрних відходів. Це на 31% більше, аніж торік.

Разом з тим, додають експерти, навіть подібне зростання ринку відновлювальних джерел енергії забезпечує лише 0,35% від загального балансу енергоспоживання країни. Хоча потенціал енергетичної альтернативи - 40% від балансу. На сьогодні ж з цього потенціалу реалізовано лише 1%.