Готівковий курс гривні залишається на позначці у 42 гривні. В Нацбанку пояснюють, що такі коливання валюти пов'язані із психологічним фактором.
Цікаво Ексклюзивна акція: де взяти стартовий капітал
Що впливає на гривню
Як повідомив 24 каналу керівник аналітичного відділу Міжнародної академії біржової торгівлі Андрій Шевчишин, події, пов’язані з оголошенням часткової мобілізації в росії, визначають нинішнє різке падіння курсу гривні.
Мова не йде про паніку серед населення. Проте, активна фаза війни затягується. І є велика ймовірність додаткової мобілізації, відповідно, і в Україні.
Як зміниться гривня після війни
Тисне на гривню й те, що зовнішнє фінансування може не надійти у бажаних об'ємах. Відповідно, уряд у такому разі вдаватиметься до емісійного наповнення бюджету.
Крім того, наразі в Україні відсутні альтернативні інструменти заощаджень, окрім купівлі іноземної валюти. Таким чином, попит на валюту не зменшується.
Навряд чи варто очікувати ревальвації гривні й після того, як психологічний чинник, пов’язаний з подальшою ескалацією війни з боку росії, зникне. Ймовірність того, що гривня укріпиться нижче 42 за долар, мінімальна,
– вважає Андрій Шевчишин.
До теми Яким буде курс долара цього тижня: новий прогноз банкірки
Курс валют
- За даними "Мінфіну", 27 вересня готівковий курс долара в банках України зупинився на середньому рівні 41,50 гривень за долар при купівлі (без змін проти 26 вересня). Тоді як продають валюту в банках за 42,50 гривні за долар (-20 копійок).
- Курс долара в обмінниках залишається в середньому за 42,19 гривні (-19 копійок), а продають – за 42,55 гривні (-33 копійки), за даними finance.ua.
- На чорному ринку купівля долара в середньому на рівні 42,42 гривні (-23 копійки), а продаж – 42,60 гривні (-35 копійок).