Російський газовий проєкт
Через накопичення запасів, оскільки завод не може вільно експортувати газ, комерційне скраплення на підприємстві зупинили.
Читайте також Фінляндія на вимогу "Нафтогазу" заарештувала частину активів Росії
Об'єкт, який розташований за Полярним колом, протягом останнього року зазнав численних санкцій з боку західних країн. Ці обмеження, запроваджені США та їхніми союзниками у відповідь на вторгнення Росії в Україну, завадили проєкту "Арктик СПГ 2" залучити танкери криголамного класу, вироблені в Південній Кореї. Крім того, санкції відлякують іноземних покупців від участі в проєкті.
Після зупинки середньодобовий видобуток газу з родовища, що постачає газ на завод, різко впав до приблизно 5,3 мільйона кубометрів цього місяця. Цей показник становить менше половини від середньодобового видобутку в 12,1 мільйона кубометрів, зафіксованого у вересні.
Нагадаємо! Певна переробка газу потрібна для підтримки роботи LNG-заводів за відсутності комерційного виробництва. До початку завантаження продукції на танкери Arctic LNG 2 вже переробляв невеликі обсяги газу.
Завод розпочав постачання скрапленого газу у серпні за допомогою звичайних танкерів, проте жоден з восьми вантажів не знайшов покупця.
Проєкт "Арктик СПГ 2", який має на меті досягти річного обсягу виробництва 19,8 мільйона тонн, наразі працює лише з однією виробничою лінією, яка виробляє 6,6 мільйона тонн на рік. Протягом літніх місяців компанія постійно нарощувала обсяги видобутку та скраплення природного газу. Зокрема, у серпні початок експорту призвів до пікових обсягів видобутку за рік.