Таку думку під час прес-конференції висловив економіст Борис Кушнірук.
Щодо дефіциту бюджету, то пропонується, що це буде 3,7% ВВП, але зауважується без дефіциту НАК "Нафтогазу". Для мене це взагалі суто український сюр, коли всі дивляться держбюджет ( це почалось з 2009 року) в ньому є офіційна цифра про держбюджет і купа статей, які є нічим іншим як видатками, і показуть що фактично дефіцит є значно більшим. Але про це ніхто не говорить,
— зазначив Кушнірук.
За словами експерта, до прикладу, дефіцит НАК "Нафтогазу" інколи закривають за рахунок збільшення статутного капіталу, а дефіцит "Укравтодор" за рахунок кредитів під гарантії, які також будуть повертати фактично з Держбюджету та інші. Однак ці видатки не входять до статті "дефіцит".
На його думку, в сучасних військово-політичних умовах Україна повинна провести реструктуризацію зовнішнього боргу, і грецький досвід з так званим "прихованим дефолтом" є не найгіршим. Коли офіційно дефолт ніхто не оголошує, однак проводять перевипуск зобов’язань. Експерт вважає, що Україна має усі передумови для оголошення дефолту.
В принципі у нас для цього є підстави - форс-мажор має місце і це очевидно. І не платити (зовнішній борг – 24.),
— вважає Кушнірук.
У такому разі зовнішні кредитори можливо зможуть писати частину боргів, однак і нових грошей ніхто не дасть.
До слова, коаліція у Верховній Раді та Кабінет міністрів України погодили зміни в Бюджетний і Податковий кодекси, які тепер мають бути внесені в парламент.