Про це повідомив начальник Департаменту захисту Національної економіки поліції України полковник Ігор Купранець в інтерв'ю сайту Главком.
"Ми змінили не лише назву Департаменту протидії злочинам у сфері економіки, але і саму структуру підрозділу, підходи до управління і пріоритети. Якщо раніше кожен структурний підрозділ підпорядкований керівнику в той час міліції міста, району, області, то зараз вони перебувають у підпорядкуванні Департаменту захисту економіки... Це було зроблено для того, щоб уникнути тиску на них з боку місцевих керівників або їх залучення до вирішення бізнес-конфліктів між конкурентами", – зазначив Ігор Купранець.
За його словами, за старої системи співробітники управління по боротьбі з економічною злочинністю були залежні від місцевої влади, що блокувало їх роботу.
Тиск на наших співробітників був можливий навіть рік тому. Адже що таке люди в районі? Це куми, свати, брати, родичі і так далі. Це своєрідний вулик, де все і всі взаємопов'язані. Є кілька чоловік – голова адміністрації, мер міста, голова суду, начальник міліції – фактично керують територіально-адміністративною одиницею. І коли раніше оперативний працівник одержував інформацію, оформляв її документально і клав на стіл начальникові відділу міліції, то в більшості випадків ці матеріали лягали під сукно. Така система боротьби з економічними злочинами на низовому рівні була недієздатною. Оперативник розумів, що правильної роботи йому не дозволять, тому що він залежний, – уточнив глава департаменту захисту економіки.
Він додав, що реформа також змінила пріоритети у боротьбі з економічними злочинами і розподілила роботу підрозділу за трьома основними напрямами: захист державного сектора економіки, захист приватного сектору економіки та протидія корупції, хабарництву.
"Якщо раніше ми боролися з виявленими злочинами, то тепер наша мета – захист економіки, превентивна діяльність", – наголосив Ігор Купранець.
Як повідомлялось раніше, Департамент захисту економіки Нацполіції спільно з Військовою прокуратурою і СБУ провели спецоперацію із затримання організаторів "бурштинової мафії" у Рівненській області.