Спікер Ради Дмитро Разумков заявив про це в інтерв’ю "НВ". Загалом він позитивно оцінив підтримку закону про зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення у першому читанні.
Звернть увагу: У Зеленського відповіли, коли буде референдум про продаж землі
Взагалі було 240 голосів. По-моєму, це непоганий результат за закон у першому читанні. Зважаючи на напруження пристрастей, що вирували навколо його ухвалення,
– зауважив Разумков.
Політик очікує прийняття закону №2178-10 у другому читанні до кінця року.
Що каже Давид Арахамія
Тим часом, лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія сумнівається, що до Нового року Верховна Рада прийме законопроєкт про запуск ринку землі, пише "Інтерфакс-Україна". Політик стверджує, що нардепи щодня подають чимало правок до проєкту №2178-10.
З огляду на те, що кількість поправок збільшується з кожним днем, вчора-позавчора було 3900, а сьогодні вже 4400, а я так прогнозую, що буде до 6 тисяч правок,
– сказав Давид Арахамія.
За словами "слуги народу", до Нового Року Рада збирається хоча б "почати розглядати землю". Він додав, що опозиційні сили в парламенті не хочуть, щоб цей законопроєкт розглядався.
Зауважимо, що в уряді прогнозують, що економіка України зростатиме після впровадження ринку землі. Нормальна робота ринку землі всього за 3 місяці принесе близько 9 мільярдів гривень додаткового ВВП. Детальніше – тут.
Що відомо про законопроєкт щодо ринку землі: коротко
13 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт 2178-10. Документ скасовує заборону на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року.
Важливо: До законопроєкту про ринок землі внесли понад 2 000 правок
У проєкті закону передбачені обмеження концентрації землі у власності однієї фізичної чи юридичної особи:
– не більше за 35% землі в об'єднаній територіальній громаді (ОТГ);
– не більше 8% землі в області;
– не більше за 0,5% землі у країні загалом.
Окрім того, у законопроєкті прописали заборону купівлі земель компаніями, в яких кінцевий бенефіціар – іноземець. Однак не постійну заборону, а тимчасову – до 1 січня 2024 року. Тобто це означає, що землю можна буде продавати іноземцям, але через 4 роки. Згодом Зеленський заявив, що винесе це питання на референдум, а правки до закону внесуть між 1 і 2 читанням.
У яких країнах продаж сільгоспземлі заборонений / інфографіка 24 каналу
Що думають українці про впровадження ринку землі: відео