Як відомо, міжнародні кредитори готові списати Україні 20% боргу. Про це повідомляє британська газета Financial Times. Якщо наша держава погодиться на такі умови, то угоду про реструктуризацію можуть підписати уже цього тижня. Водночас на переговорах Україна наполягала на списанні 40% боргу. Експерти кажуть, саме така цифра прийнятна для нас.
Для України є бажаним списання на рівні, близькому до Греції. З Греції було списано 52% і на сьогоднішній день вони кажуть, що цього замало, вимагаючи наступного списання,
— каже економіст Олександр Жолудь.
Перемовини про реструктуризацію боргу у розмірі близько 20 мільярдів доларів Україна розпочала ще у березні. На цьому наполягав МВФ. Завдяки розстрочці і частковому списанню, держава сподівалась уже цьогоріч зекономити понад 5 мільярдів доларів. Однак, остаточно домовитись поки що не вдається. Тим часом, у вересні на Україну чекає виплата відсотків у півмільярда доларів.
Якщо реструктуризація не запрацює, Україна оголосить технічний дефолт. Експерти ж кажуть, пересічним українцям боятись цього не слід.
"Всередині країни мало що зміниться, тому що, умовно кажучи, якесь зовнішнє запозичення ми всеодно робити не можемо, приватне. А МВФ і США заявили, що вони готові продовжувати допомагати Україні, в разі, якщо ми будемо продовжувати реформи", — зазначив економіст Борис Кушнірук.
Читайте також: Дефолт посеред війни: новий виклик для України
Дефолт може укріпити гривню, якщо люди не будуть панікувати,
— додав економіст Олександр Жолудь.
Однак, навіть якщо психологічний фактор спрацює — слаблення гривні буде короткостроковим, переконані експерти. Наразі офіційних коментарів щодо списання боргу не було ані від кредиторів, ані від українського Мінфіну. Усі перемовини проходять за зачиненими дверима.