Про це у своєму відеоблозі "Фінансова грамотність" розповів економічний експерт Сергій Фурса.

Читайте також: Скасування статті про незаконне збагачення: що це означає та якими будуть наслідки

"Під загрозою опиняється макроекономічна стабільність, яка підтримує стійкість національної валюти і зростання економіки. І привид дефолту знову починає "літати по Печерським пагорбам". І якщо раніше ризик дефолту пов'язували з результатами виборів, коли перемога популістів могла поставити під загрозу програму з МВФ, то тепер захист корупціонерів повертає перспективу дефолту незалежно від голосування", – зазначив Фурса.

За його словами, цікаво, що рішення Конституційного Суду відбулось відразу після отримання грошей від Світового Банку – 630 мільйонів доларів. "Ухвалили б таке рішення на тиждень раніше, і цих грошей Україна не отримала. І до виборів тепер вистачить. Але вже в травні нас чекає погашення паперів на 1 мільярд доларів. Це кредит, отриманий під американські гарантії. І його необхідно рефінансувати. Якщо не хочемо вдарити по гривні. І не хочемо злити Трампа", – додав фінансовий аналітик.

Але залучити гроші без програми з МВФ буде неможливо. І якщо рефінансувати цей борг можна буде завдяки внутрішнім ресурсам, наприклад, за рахунок резервів НБУ, то довгостроково ця стратегія не працює. Особливо, якщо ви хочете утримати курс національної валюти. А значить обслуговування боргу в цьому році опиняється під загрозою. А значить ризик дефолту знову повертається. І він буде скрізь. І в обліковій ставці Національного Банку, що важливо для бізнесу, який чекав здешевлення кредитів. І в цінах в магазинах,
– підкреслив Фурса.

Що означає стаття про незаконне збагачення?Конституційний суд України фактично виправдав усіх підозрюваних у незаконному збагаченні чиновників тим, що скасував кримінальну статтю про незаконне збагачення. Через рішення КС, Антикорупційний суд не зможе притягнути до відповідальності чиновників і депутатів за їх електронними деклараціями.

Згідно зі статтею про незаконне збагачення, чиновники повинні були самі доказувати законність своїх доходів. Тобто, якщо чиновник не міг довести, звідки гроші – він визнавався винним і повинен був сісти до в’язниці.

Проте для правоохоронців не все втрачено, адже у Кримінальному кодексі збереглася стаття 366 про відповідальність за недостовірне декларування. Ця норма також дозволяє ефективно карати будь-якого держслужбовця і депутата.

Більше про це – читайте тут.

Відео повного відеоблогу Сергія Фурси "Фінансова грамотність" за 3 березня 2019