Ситуація на ринку праці у сфері ІТ

Серед новачків у індустрії, лише 2% оптимістично налаштовані на пошук роботи, тоді як серед тих, хто працює у сфері понад 5 років, таких поглядів дотримуються 25%. Також 23% з ІТ-спеціалістів, які виїхали за кордон, позитивно розцінюють свої шанси на успішне працевлаштування.

Читайте також Робота в Німеччині: уряд стимулює українців йти працювати

Найбільш оптимістичні фахівці з DevOps та SRE – 42% з них думають, що їм буде легко знайти нову роботу. Найпохмуріші прогнози дають тестувальники та HR / рекрутери: понад 75% з них вважають, що знайти нову роботу їм було б важко,
– йдеться у дослідженні.

Головними проблемами у пошуку роботи назвали:

  • мала кількість вакансій – 45%;
  • відсутність відповіді чи фідбеку від компанії на відіслане резюме чи пройдене інтерв’ю – 41%;
  • тривалий процес проходження співбесід, багато етапів інтерв’ю чи великі проміжки між ними – 37%.

Новачки здебільшого скаржилися на відсутність відповіді після співбесіди та високі вимоги до кандидатів. Натомість фахівцям не подобається рівень зарплати та малий вибір вакансій.

Безробіття в Україні впало

У вересні показники офіційного безробіття в Україні досягли рекордного мінімуму – 103,3 тисячі осіб (74,6 тисячі жінки). Для порівняння минулого року кількість безробітних становила 260,5 тисяч осіб.

Навантаження на одне робоче місце нині становить 2 особи. Потреба роботодавців у нових працівниках зменшилася на 4,2 тисячі осіб – до 53,2 тисячі.