Конкуренція та потреба у фахівцях

Нині роботодавці активніше шукають кваліфікованих працівників, особливо у сферах торгівлі та послуг, де спостерігається тенденція до розширення штатів. Проблема з пошуком персоналу посилилася через мобілізацію та міграцію, спричинені повномасштабною війною. А це, своєю чергою, сприяло зменшенню безробіття.

Читайте також Які професії будуть актуальні через п'ять років

Крім того, збільшення конкуренції за кваліфіковану робочу силу спонукає компанії до поступового підвищення заробітних плат, які випереджають інфляцію.

Відновлення країни сприятиме збільшенню потреби в робочій силі, що приведе до активної конкуренції між компаніями за працівників. Серед затребуваних фахівців будуть і демобілізовані військовослужбовці та вимушені переселенці, що стимулюватиме подальше зростання реальних заробітних плат.

Які професії будуть у тренді

Днями заступник міністра освіти Михайло Винницький висловив прогнози щодо майбутнього ринку праці в Україні, акцентуючи на зростанні попиту на певні професії протягом наступних п'яти років.

Винницький також звернув увагу на інші спеціальності, на які попит суттєво зросте.

Зокрема, він вказав на потребу в інженерах-будівельниках та інженерах-архітекторах для участі у відновленні країни, а також у психологах і реабілітологах, підкреслюючи важливість цих професій у майбутньому розвитку України.