Доходи росії від експорту енергоносіїв за перші шість місяців війни в Україні склали 158 мільярдів євро, згідно з дослідженням Центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA). Водночас вартість російського вторгнення оцінюється в 100 мільярдів євро.
Зверніть увагу Ексклюзивно для читачів 24 каналу: як отримати бонус від криптобіржі Bybit
Хто фінансує росію
- На жаль, найбільшим спонсором росії залишається водночас близький друг України – Європейський Союз. У період з 24 лютого по 24 серпня експорт російських нафти, газу та вугілля до ЄС склав 85 мільярдів євро.
- На другому місці опинився Китай, який з початку повномасштабної війни навпаки наростив імпорт з країни-агресорки. Адже він Західний світ навпаки почав відмовлятися від товарів з росії.
Серед європейських країн лідером по купівлі російських енергоносіїв є Німеччина з обсягом у 19 мільярдів євро. Це друге місце у всьому світі після Китаю.
Аналітик CREA Лаурі Міллівірта наголосив, що Росія досі отримує рекордні прибутки від експорту викопного палива попри те, що об'єми такого експорту впали. Річ у тім, що вартість енергоносіїв у 2022 році є на рекордно високому рівні. Тож навіть попри те, що Європа поступово відмовляється від вугілля та нафти, доходи росії навпаки вищі.
Щоб боротися з цим, уряди повинні запровадити тарифи або обмеження цін на імпорт з росії та прискорити заходи з енергозбереження. Перш за все, необхідно скоротити споживання нафти і газу шляхом прискорення використання чистої енергії та електрифікації за допомогою теплових насосів і електромобілів,
– наголосив Міллівірта.
Обмеження цін на нафту й газ
- Країни Великої сімки домовилися впровадити обмеження цін на російську нафту, встановивши граничну ціну.
- Вже цієї середи, 7 вересня, експерти ЄС зберуться на нараду щодо введення ліміту цін на газ з росії. Проте більшість країн ЄС все ще вагаються щодо цього рішення. Щоб його прийняти, їм потрібно бути готовими повністю відмовитися від імпорту з росії – адже агресорка може продовжити свій шантаж.