За його словами, РФ розширить ділові відносини з Китаєм, але не обмежуватиме їх з Європою. "Ми повинні створити більш доброзичливий клімат для інвесторів", — сказав міністр.

Росія відчуває на собі санкції,
— визнав Улюкаєв.

Це, за його словами, стосується доступу до світових ринків капіталу, відтоку капіталу з Росії, зниження курсу рубля та інфляції, яка, за його оцінкою, складе 9% до кінця нинішнього року. "Але ми намагаємося донести до наших партнерів, що санкції мають негативні наслідки для всіх сторін", — зазначив він.

У Німеччині, як нагадав міністр, деякі галузі промисловості також зазнають збитків. "З цієї причини політичні та економічні лідери повинні знайти вихід з ситуації, що склалась".

Крім цього, мова під час інтерв'ю зайшла про падіння цін на нафту. Улюкаєв наголосив, що не вірить у теорії змови, згідно з якими падіння ціни на нафту було ініційовано США, оскільки "неможливо одночасно вплинути на таке велике число учасників ринку".

Нинішня ситуація в російській економіці, на думку міністра, не є результатом політики російської влади.

Це був не наш вибір. Ми всього лише відреагували на деякі важливі події за кордоном на зразок державного перевороту в Україні. Зараз йде лавина, і її важко зупинити. Можна лише спробувати себе якось захистити,
— сказав він.

Президент Путін, за словами Улюкаєва, дуже добре розуміє нинішню ситуацію і "прислухається до економічних порад", у тому числі і з його боку.

До слова, канцлер Німеччини Ангела Меркель висловилась за продовження економічних санкцій проти Росії через конфлікт на сході України.