Науковці написали листа прем’єр-міністру Російської Федерації Володимиру Путіну, в якому висловили стурбованість тенденціями до згортання економічної співпраці між двома країнами.
“Стурбованість пов’язана з перспективою, зі стратегією розвитку економічних відносин між нашими державами”, - каже директор Інституту міжнародних економічних і політичних досліджень РАН Олег Богомолов.
З російськими економістами погоджуються і їхні українські колеги, а також прем’єр-міністр України Микола Азаров. За його словами, задекларовані масштабні проекти кооперації і інтеграції двох країн в ряді галузей досі не вийшли зі стадії обговорення. Хоча міждержавний товарообіг і продовжує зростати. Так, за словами глави уряду, за останні півроку він збільшився в 1,6 рази й за підсумками року може сягнути рекордних 50 мільярдів доларів.
Утім, при цьому ми все одно маємо негативний баланс торгівлі з Росією, причина - невиправдано дорогий газ, констатує Азаров.
“Рано чи пізно нерівноправний договір підриває основи довгострокової співпраці. Яким би він не був вигідний на даному етапі одній зі сторін, наявність такого нерівноправного договору рано чи пізно підірве, і дуже серйозно підірве, основи довгострокової співпраці”, - каже прем’єр-міністр України Микола Азаров.
Тим часом, як відзначають вчені-економісти, в період прогнозованої другої хвилі світової економічної кризи співпрацювати двом країнам варто було би якомога тісніше. Щоби після переформатування світового ринку спільними зусиллями посісти на ньому своє гідне місце.