"До 2030 року Росія може зіткнутися з такою ж борговою кризою, як Греція, якщо уряд не скоротить державні витрати", - вважає економіст Світового банку по Росії Сергій Улатов.
За його словами, якщо нічого не зміниться, "до 2030 року об'єм боргу може стати таким же непосильним, як у Греції".
"На даний момент економіка тримається на цінах на нафту, а не на розсудливій макроекономічній політиці", - заявив економіст.
"До 2015 року Росія не зможе покрити дефіцит пенсійного фонду навіть за умови збереження цін на нафту на рівні 115 дол.", - сказав Улатов.
Світовий банк підкреслює, що Росія завдяки високим цінам на нафту, швидше за все, накопить фінансові надлишки за підсумками цього і наступного року.
"Росія не стикається з проблемами традиційної системи податково-бюджетної сфери", оскільки у держави низький рівень держборгу і 520 мільярдів доларів резервів в іноземній валюті, говориться в документах Світового банку.
"Проте бюджетний дефіцит, не пов'язаний з нафтою, який багато що означає для довгострокової стійкості податково-бюджетної сфери Росії, залишається серйозним", - повідомляє банк.
Також великі інфраструктурні проекти, у тому числі зимові Олімпійські ігри в Сочі і чемпіонат світу по футболу в 2018 році, стануть додатковим вантажем для бюджету держави, додає економіст.
Як відомо Греція зараз переживає найбільшу за свою історію економічеу кризу. Нещодавно рейтингове агентство Standard & Poor's знизило кредитний рейтинг Греції на три рівні й попередило, що будь-яка реструктуризація боргу Афін буде вважатися дефолтом.