На перший погляд, технічне питання запровадження середньострокового бюджетного планування є основою для стабільності і передбачуваності державних політик з одного боку і прозорого, і сприятливого інвестиційного клімату з іншого.
Якщо би нам таки вдалося запровадити ці європейські стандарти бюджетного планування, ви не уявляєте, який би це потужний вплив мало на ситуацію в країні.
У нас точно не було би недобудованих шкіл, скелетів недобудованих мостів, не можна було би під кожне голосування у парламенті давати "бюджетні пиріжки" фракціям і депутатам.
Хочете зміни? Ок, через три роки... Так працює ЄС і весь цивілізований світ. І бізнес впевнений, що визначені податки не змінять завтра, "тому що в бюджеті немає грошей", а будь-які зміни будуть через три роки – а цього періоду достатньо щоб підготуватися і адаптувати свій бізнес до нових податків. Виграють усі – держава, економіка, соціальна сфера. Програють лише політичні авантюристи і заробітчани, які звикли щороку наново дерибанити бюджет.
Читайте також: Чому за недолуге е-декларування карати треба звичайних українців?